Հունվարի 11 ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Բելառուսի Հանրապետություն: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԱԱԽ մամուլի ծառայությունը, այցի ընթացքում Արթուր Բաղդասարյանը կհանդիպի Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի, պաշտպանության նախարար Յուրի Ժադոբինի, ինչպես նաև Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի ղեկավարության հետ:
Այցի շրջանակներում ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույց կունենա իր գործընկերոջ` Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի պետքարտուղար Լեոնիդ Մալցևի հետ, որին կհետևի պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում կստորագրվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի և Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի միջև 2012-2013թթ. համագործակցության ծրագիրը:

11 января секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян с официальным визитом отбыл в Белоруссию. Как сообщает пресс-служба СНБ РА, в рамках визита встретится с президентом Белоруссии Александром Лукашенко, министром обороны Юрием Жадобиным, а также с руководством государственного комитета военной промышленности.
В ходе визита Артур Багдасарян также встретится со своим белорусским коллегой Леонидом Малцевом, после чего последует расширенная встреча делегаций. В рамках встречи будет подписана программа сотрудничества на 2012-2013 гг. между СНБ Армении и Белоруссии.