Երևանի պետական համալսարանի «Երիտասարդ համալսարանականների միավորում» կազմակերպության նախաձեռնությամբ և Պաշտպանության նախարարության աջակցությամբ կմեկնարկի «Բանակը մենք ենք» միջոցառումների շարքը` նվիրված հայկական բանակի 20-ամյակի:
«Այդ միջոցառումների նպատակն է խրախուսել Հայաստանում ծառայող երիտասարդ համալսարանականներին և հարգանքի տուրք մատուցել Արցախյան պատերազմում հաղթած և զոհված հայ զինվորների հիշատակին»,- հայտնել է հասարակական կազմակերպության ղեկավար Գևորգ Մելքոնյանը:
Նրա խոսքով` առաջին միջոցառման ժամանակ հունվարի 16-ին Եռաբլուրում երիտասարդ համալսարանականները ի հիշատակ զոհված հայորդիների կազմակերպել են մոմավառություն և մոմերով գրել «Բանակը մենք ենք»: Այնուհետև ծրագրվում է այցելել ՀՀ և Արցախի սահմանամերձ զորամասեր, որտեղ կկազմակերպվեն հանդիպումներ զինծառայողների հետ, ինչպես նաև կպարգևատրվեն ժամկետային զինծառայության ընթացքում աչքի ընկած երիտասարդ համալսարանականները: Առաջին զորամասը, որը նրանք մտադիր են այցելել, Իջևանի զորամասն է, իսկ այդ միջոցառումների ավարտը կնշանավորվի երթով դեկտեմբերի վերջին:

16 Январь 2012 - 15:31 AMT
“Союз молодых университетцев” Ереванского государственного университета при содействии МО РА начинает ряд мероприятий под девизом “Армия – это мы ”, посвященных 20-летию армянской армии.
“Цель этих мероприятий – поощрение служащих в Армении молодых университетцев и отдать дань памяти армянским воинам победившим и погибшим в Арцахской войне ”, – заявил глава общественной организации Геворк Мелконян.
По его словам, первым мероприятием стало зажжение свечей в пантеоне погибших в арцахской войне “Ераблур”, а в дальнейшем планируется посещение приграничных частей РА и Арцаха, где будут организованы встречи с военнослужащими, а также проведены награждения отличившихся в ходе срочной службы молодых университетцев. Первой частью, которую они намереваются посетить, будет часть в Иджеване, а конец этим мероприятиям будет дан шествием в конце декабря.