«Ես խորապես համոզված եմ, որ Հանրապետական կուսակցությունը հաղթանակ կտանի գալիք ընտրություններում»,-Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Քրիստոնյա-դեմոկրատական միության ղեկավար Խոսրով Հարությունյանը: Ըստ նրա, կոալիցիոն ԲՀԿ և «Օրինաց երկիր» կուսակցությունները հանդիսանում են ՀՀԿ նվաճումների և անհաջողությունների կրողը և նա չի հավատում, որ նրանք կարող են դառնալ ընդդիմություն:
Հարությունյանը նաև ընդգծել է, որ ավելի կարևոր է, որ կայանալիք ընտրությունների արդյունքում հաղթի հայ հասարակությունը: Ըստ նրա, «դա ոչ միայն իշխանությունների և քաղաքական ուժերի խնդիրն է, այլ բոլորի»:
Ինչ վերաբերում է Քրիստոնյա-դեմոկրատական միության` գալիք ընտրություններին մասնակցելու ձևաչափին, ապա նա ասել է, որ այդ մասին կհայտարարի մարտի սկզբին:

17 Январь 2012 - 10:28 AMT
“Я глубоко убежден , что Республиканская партия одержит победу на будущих выборах”,-заявил на пресс-конференции в Ереване глава Христианско-демократического союза Хосров Арутюнян. По его словам, коалиционные партии “Процветающая Армения” и “Оринац Еркир” являются носителями достижений и неудач РПА, и он не верит, что они могут стать оппозицией.
Арутюнян также подчеркнул, что более важно, чтобы в результате предстоящих выборов победу одержало армянское общество, важность проведения справедливых выборов. По его словам, “это проблема не только властей или политических партий, но и всех”.
Что касается формата участия Христианско-демократического союза в будущих выборах, то Арутюнян заявил, что сообщит об этом в начале марта.