Հունվարի 20-ին Թեհրանի «Շիրին» ցուցասրահում տեղի է ունենալու հայտնի դիրիժոր Լորիս Ճգնավորյանի գեղանկարչական աշխատանքների ցուցահանդեսը, հայտնում է Tehran Times-ը:
Մինչ այդ Ճգնավորյանը երբեք չէր նկարել, ոչ էլ ունի համապատասխան կրթություն: «Ես հավատում եմ, որ նրա նկարները վիզուալ երաժշտություն է, որոնք արձագանքում են էմոցիաները կտավների վրա: Ճգնավորյանի նկարները ներշնչված են սիմֆոնիաներից, օպերաներից և այլն», ասում է ցուցասրահի տնօրեն Շիրին Պարտովին: Ցուցահանդեսում ներկայացված են դիրիժորի 22 նկարներ, հրատարակվել է նաև կարծիքներ պարունակող գրքույկ:

18 Январь 2012 - 11:20 AMT
20 января в павильоне салона “Ширин” в Тегеране состоится выставка живописных работ известного армянского дирижера Лориса Чгнаворяна, сообщает Tehran Times.
До этого Чгнаворян никогда не рисовал, у него нет и соответствующего образования. “Я уверен, что его работы представляют собой визуальную музыку, они отображают эмоции на полотне. Рисуя картины, Чгнаворян черпал вдохновение в симфониях, опере и т.д.”,- сказала директор салона Ширин Партови. На выставке представлены 22 картины дирижера, издана также книга отзывов.