19 Հունվար 2012 - 09:57 AMT
Երևանում տեղի կունենա խորհրդաժողով` նվիրված հայ-վրացական սահմանի համալիր կառավարմանը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է «Հարավային Կովկասում սահմանների համալիր կառավարման» UNDP ծրագրի ղեկավար Գրիգոր Մալինցյանը:
Իր հերթին, ՀՀ ԱԱԽ աշխատակազմի ազգային անվտանգության ռազմավարության իրականացման վարչության պետ Արամ Թանանյանն ընդգծել է, որ կոնֆերանսին կմասնակցեն նաև ֆրանսիացի փորձագետներ, քանի որ ծրագրում կիրառվելու է սահմանների կառավարման ֆրանսիական մոդելը:
Մալինցյանն ու Թանանյանն ընդգծել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև սահմանի համալիր կառավարման ծրագրի երկկողմ համագործակցության բարձր մակարդակը, ինչպես նաև նկատել է, որ երրորդ երկրներում հանդիպումների ընթացքում տեղի են ունենում խորհրդակցություններ և մտքերի փոխանակում նաև Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ:

В Ереване пройдет конференция посвященная комплексному управлению армяно-грузинской границы. Об этом сообщил на пресс-конференции в Ереване руководитель Программы «Комплексное управление государственными границами на Южном Кавказе» UNDP Григорий Малинцян.
В свою очередь, начальник Управления по реализации стратегии национальной безопасности аппарата Совета национальной безопасности Армении Арам Тананян отметил, что в работе конференции примут участие и французские эксперты, так как в программе применена французская модель управления границами.
Малинцян и Тананян отметили хороший уровень двухстороннего сотрудничества по осуществлению программы комплексного управления границами между Армений и Грузией, а также заметили, что и во время встреч в третьих странах происходят консультации и обмен мнениями и с представителями Азербайджана.