Հայաստանի քաղաքացիները, որոնք մնացել են հայ-վրացական սահմանին Ստամբուլ-Երևան ավտոբուսի վարորդների գործադուլի պատճառով, սկսել են ոտքով անցնել սահմանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Տեղեկություն այն մասին, թե արդյոք ավտոբուսի բոլոր քաղաքացիներն են հատել սահմանը, չկա: Հայտնի չէ նաև թե արդյոք ՀՀ իշխանությունները կապահովեն նրանց տեղափոխումը Երևան:
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների, Հայաստանի հյուսիսում այժմ ձյուն է տեղում, իսկ ջերմաստիճանը տատանվում է -5 մինչև +3 սահմանում:
Ստամբուլ-Երևան զբոսաշրջային ավտոբուսի վարորդները հրաժարվել են շարունակել ճանապարհը՝ աշխատավարձ պահանջելով զբոսաշրջային ընկերությունից: Այս քայլի պատճառով Հայաստանի 50 քաղաքացիներ ստիպված էին սահմանը հատել ոտքով՝ կրելով նաև իրենց ուղեբեռը:

Граждане Армении, застрявшие на армяно-грузинской границе, из-за забастовки водителей автобуса Стамбул-Ереван, пешком начали переходить границу. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Информации о том, перебрались ли все пассажиры через границу, нет. Также как неизвестно, обеспечат ли власти Армении их нормальный переход через границу и прибытие в Ереван.
Согласно прогнозам синоптиков на Севере Армении сейчас идет снег, а температура колеблется от -5 до +3 градусов по Цельсию.
Водители автобуса Стамбул-Ереван отказались продолжать путь, требуя зарплаты у туристической фирмы. В результате их действий около 50 гражданам Армении, находившихся в автобусе, пришлось переправляться с багажом через границу самим.