Այսօր տեղի ժամանակով 16:00-ին Թբիլիսիում՝ Վրաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առջև տեղի կունենա Merci խորագիրը կրող երկրորդ երախտագիտական ակցիան:
Ակցիայի ընթացքում տարբեր հայկական կազմակերպություններ իրենց երախտագիտությունը կհայտնեն Ֆրանսիայի Սենատին, որը նախօրեին հավանություն տվեց Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծին: Վրաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատանը կփոխանցվի 1915 խորհրդանշական ստորագրություններով շնորհակալական նամակը:
Merci խորագիրը կրող առաջին երախտագիտական ակցիան տեղի ունեցավ 2011թ. դեկտեմբերին, երբ Ֆրանսիայի ԱԺ-ն ընդունեց օրինագիծը:
Ակցիայի կազմակերպիչներն են Թբիլիսահայերի ասամբլեան, Վրաստանի Հայ ազգային կոնգրեսը, «Հայարտուն» մշակույթի կենտրոնը, «Նոր սերունդ» վիրահայերի միավորումը, Վրաստանի հայերի իրավունքների պաշտպանության ասոցիացիան և այլ կազմակերպություններ.:

24 January 2012 - 10:07 AMT
Сегодня в 16:00 перед посольством Франции в Грузии состоится вторая акция благодарности под названием “Merci”.
В ходе акции различные армянские организации выразят свою признательность Сенату Франции, который накануне одобрил законопроект о криминализации отрицания геноцидов, в том числе Геноцида армян.
Посольству Франции в Грузии будет передано благодарственное письмо от имени армян Грузии с 1915 символическими подписями.
Первая акция “Merci” была проведена Ассамблеей Тбилисских Армян в декабре 2011года после принятого Национальным собранием Франции законопроекта.
Акцию организовывают Ассамблея Тбилисских Армян, Армянский национальный конгресс Грузии, культурный Центр “Айартун”, а также Объединение грузинских армян “Нор Серунд”, Ассоциация по защите прав армян Грузии, Союз армян-ветеранов Грузии и др.