Կոալիցիոն «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությն անդամ Վարդան Բոստանջյանին խնդրել են մեկնաբանել Արարատում տեղի ունեցած վերջին դեպքը, երբ կուսակցության հայտնի դեմքերից մեկը ու ԲՀԿ տարածքային կառույցի ղեկավար Կարեն Խաչատրյանը դուրս եկավ կուսակցությունից ու հայտարարեց ՀՀ նախագահին սատարելու մասին:
Բոստանջյանին խնդրել են ասել, թե արդյոք դա ԲՀԿ հանդեպ ճնշման հետևանք է, որին նա հեգնանքով պատասխանել է. «Դուք (լրագրողները) շատ եք դրա մասին խոսում, և հավանաբար, դա իսկապես այդպես է»:
Բոստանջյանը հավելել է նաև, որ Հայաստանում մոտ մեկ մլն մարդ հակված է սատարելու ԲՀԿ-ին: «20 մարդ այս կողմ, 20 մարդ այն կողմ, էական չէ»,-ասել է նա:
Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի, Կարեն Խաչատրյանին խոստացել են նշանակել Արարատի ոստիկանության բաժնի պետ:

Депутата коалиционной партии “Процветающая Армения” Вардана Бостанджяна попросили прокомментировать недавний случай в Арарате, когда видный деятель партии, основатель и руководитель территориальной структуры партии “Процветающая Армения” Карен Хачатрян вышел из партии и высказался за поддержку президента Армении.
Бостанджяна попросили ответить на вопрос, является ли это следствием давления властей на Процветающую Армению, на что он с иронией ответил: “Вы (журналисты) много об этом говорите, и, вероятно, это соответствует истине”.
Бостанджян также добавил, что около миллиона человек в Армении поддерживают “Процветающую Армению”. “20 человек сюда 20 туда – это не существенная разница”,- заметил он.
По слухам, муссирующимся в прессе, Карену Хачатряну было обещано назначить его начальником Араратского отделения полиции.