28 Հունվար 2012 - 08:08 AMT
Սեյրան Օհանյան. Բանակը հաջողությամբ է կատարում իր գլխավոր խնդիրը՝ Հայաստանի ու Արցախի պաշտպանությունը
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք մատուցելով զոհված ազատամարտիկների հիշատակին, շնորհավորել է հայ ժողովրդին Հայաստանի Զինված ուժերի կազմավորման 20-ամյակի առթիվ:
«Բանակի կազմավորման ողջ ընթացքին մասնակցել է ամբողջ ժողովուրդը: Եվ այդ ջանքերի շնորհիվ, մենք կարողացանք 20 տարում ունենալ կայացած բանակ, որը կատարում է իր գլխավոր խնդիրը՝ հուսալիորեն պաշտպանելով սահմաններն ու ապահովելով Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությունը: Եվ կատարում է բարձր մակարդակով»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը լրագրողներին:
Նախարարը նշել է, որ բանակը ստեղծվում էր առանձնահատուկ պայմաններում, անմիջապես ռազմական գործողությունների ընթացքում. «Դա մեզ պարտադրված պատերազմի, Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժի ու շրջափակման ժամանակն էր»:
Նախարարը նաև կարևորել է բանակում իրականացվող բարեփոխումները, որոնց նպատակն է ԶՈւ մարտունակության բարձրացումը:

28 Январь 2012 - 08:08 AMT
Сейран Оганян: Армянская армия успешно выполняет свою главную задачу – защиту границ и безопасности Армении и Арцаха
Министр обороны Сейран Оганян после возложения цветов в военном пантеоне «Ераблур» в Ереване поздравил армянский народ с Днем создания Вооруженных сил Армении. “Весь процесс становления нашей армии осуществлял народ. И благодаря его усилиям, мы смогли за 20 лет получить состоявшуюся армию, которая выполняет свою самую важную задачу – защиту границ и обеспечение безопасности народов Армении и Нагорного Карабаха. И выполняет на высоком уровне”, – подчеркнул в беседе с журналистами Сейран Оганян.
Министр отметил, что время создания армянской армии было особенным, главной из этих особенностей было военное время: “Время навязанной войны, ликвидаций последствий разрушительного Спитакского землетрясения и блокады”.
Министр также особо отметил осуществляемые в армии в последний период реформы, целью которых является повышение боеспособности Вооруженных сил Армении.