«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հավատարիմ է կոալիցիոն հուշագրին, որի համաձայն կոալիցիոն կուսակցությունները 2013թ. նախագահական ընտրություններում սատարելու են թեկնածու Սերժ Սարգսյանին: Այդ մասին փետրվարի 1-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է ԲՀԿ անդամ Վարդան Բոստանջյանը: «Մենք նրան չսատարելու պատճառ չունենք»,-ասել է նա:
Բոստանջյանը հավելել է, որ միշտ ձեռնպահ է մնացել այլ մարդկանց, մասնավորապես, կուսակցության նախագահի անունից խոսելուց, սակայն նշել է. «Ամեն դեպքում մենք փաստաթուղթ ունենք, իսկ մենք միշտ հավատարիմ ենք մեր ստորագրած փաստաթղթերին»;
Ինչ վերաբերում է լուրերին այն մասին, թե Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցանկանում է վերադառնալ մեծ քաղաքականություն ԲՀԿ-ի կամ մեկ այլ կուսակցության օգնությամբ, ապա Բոստանջյանն ասել է, որ, ելնելով քաղաքական կուլտուրայից, մտադիր չէ մեկնաբանել նախկին նախագահների ցանկությունները կամ մտադրությունները:

1 Февраль 2012 - 07:57 AMT
Вардан Бостанджян: “Процветающая Армения” верна своему решению поддержать на президентских выборах Сержа Саргсяна
Партия “Процветающая Армения” верна коалиционному меморандуму, согласно которому коалиционные партии на президентских выборах 2013 года поддержат кандидатуру Сержа Саргсяна. Об этом 1 февраля на пресс-конференции в Ереване сказал депутат от “Процветающей Армении” Вардан Бостанджян. “У нас нет причины его не поддерживать”,- подчеркнул он.
Бостанджян добавил, что всегда воздерживается от того, чтобы говорить от имени других людей, в частности, лидера партии, однако заметил: “Но, во всяком случае, у нас есть документ, а мы всегда верны документам, подписанным нами”.
Что же касается слухов о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян хочет вернуться в большую политику с помощью “Процветающей Армении” или другой партии, то Бостанджян отметил, что, исходя из политической культуры, не хочет комментировать желание или намерение бывших президентов.