1 Փետրվար 2012 - 10:47 AMT
ԲՀԿ անդամ, պատգամովր Վարդան Բոստանջյանը մեկնաբանել է կուսակցության ընտրացուցակում Հայաստանի նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանի ընդգրկման հավանականությունը, ընդգծելով, որ այս հարցի առնչությամբ առայժմ հստակ ինֆորմացիա չկա: Նա լրագրողներին կոչ է արել ուշադիր կարդալ Օսկանյանի խոսքերը: «Նա փնտրտուքի մեջ է, և կարող է պատահել, որ միանա հանրապետականներին»,-ժպիտով նկատել է Բոստանջյանը:
Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ Օսկանյանը Հայաստանի համար «պրոֆեսիոնալ մարդ է» և պաշտոններ է զբաղեցրել պետական և քաղաքական ոլորտներում: «Եվ եթե նա ցանկանում է մասնակցել ընտրություններին, ապա կարծում եմ, որ դրա բոլոր իրավունքներն ունի»,-ընդգծել է ԲՀԿ պատգամավորը:
«ԲՀԿ հետ իմ համագործակցության մասին լուրերը անհիմն չեն: Սակայն ես դեռ վերջնական որոշում չեմ կայացրել, թե որ քաղաքական ուժի հետ եմ համագործակցելու»,-վերջերս հայտարարել է Հայաստանի նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանը:

1 Февраль 2012 - 10:47 AMT
Депутат от “Процветающей Армении” Вардан Бостанджян прокомментировал информацию о возможном участии в избирательном списке партии экс-главы МИД Армении Вардана Осканяна, отметив, что в этом вопрос пока нет никакой конкретики. Депутат призвал журналистов внимательнее прочитать слова Осканяна. “Он в поисках, и может случиться, что присоединиться к республиканцам (РПА)”,-заметил с улыбкой Бостанджян.
При этом Бостанджян заметил, что Осканян для Армении “профессиональная личность”, и был в различных сферах государственной и политической деятельности. “И если он хочет участвовать в избирательных процессах, то я считаю, что он имеет полное право на это”, -подчеркнул депутат от ППА.
“Слухи о моем сотрудничестве с партией “Процветающая Армения” не безосновательны. Но я пока окончательно не решил, с какой из политических сил буду сотрудничать”, – заявил недавно экс-глава МИД Армении Вардан Осканян.