Փետրվարի 6-ին մեկնարկում է Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև տնտեսական համագործակցության վերաբերյալ միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, ՌԴ տրանսպորտի նախարար Իգոր Լևիտինի աշխատանքային այցը Հայաստան:
Փետրվարի 7-ին Երևանում տեղի կունենա Լևիտինի և ՄԿՀ համանախագահ, Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանդիպումը: Հանդիպման արդյունքներով կողմերը ծրագրում են ստորագրել Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև տնտեսական համագործակցության վերաբերյալ միջկառավարական հանձնաժողովի ազգային մասերի համանախագահների հանդիպման արձանագրությունն ու մինչև 2020թ. Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության երկարաժամկետ տնտեսական համագործակցության ծրագրի հայեցակարգը:

6 Февраль 2012 - 16:02 AMT
6 февраля начинается рабочая поездка сопредседателя Комиссии по экономическому сотрудничеству между Российской Федерацией и Республикой Армения министра транспорта РФ Игоря Левитина в Армению.
7 февраля в Ереване пройдет встреча Левитина и сопредседателя МПК, премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна. По итогам встречи планируется подписать протокол встречи сопредседателей национальных частей Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Российской Федерацией и Концепцию программы долгосрочного экономического сотрудничества Российской Федерации и Республики Армения на период до 2020 года.