8 Փետրվար 2012 - 13:13 AMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի խոսքով, հայկական զինված ուժերը 10 դեպքից միայն մեկում են պատասխան կրակ բացում ադրբեջանցիների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ժամանակ:
«Իմ հրամանն է նշանառու կրակ բացել ադրբեջանցիների ուղղությամբ, միայն եթե կորուստ կա հայկական կողմից՝ հակառակորդին պատժելու ու նման դեպքերը կանխելու համար»,-ասել է նախարարը:
Նախարարը հավելել է նաև, որ 2012թ. հրաման է արձակելու շփման գծում անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ամեն ինչ անելու և ցանկացած պահի հակառակորդին արժանի հակահարված տալու հնարավորություն ստեղծելու վերաբերյալ:

8 Февраль 2012 - 13:13 AMT
По словам министра обороны Армении Сейрана Оганяна, армянские вооруженные силы лишь в одном из десяти случаев отвечают огнем на нарушение азербайджанской стороной режима прекращения огня.
“Мой приказ – отвечать прицельным огнем лишь в случае прицельного огня азербайджанских снайперов, в случае потерь с нашей стороны, для наказания и предотвращения подобных случаев”, – заявил министр.
Оганян добавил, что в 2012 году даст приказ сделать все для обеспечения безопасности на лини соприкосновения и для возможности достойного ответа в любое время на провокации противника.