8 Փետրվար 2012 - 13:14 AMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հայտարարել է, որ զինված ուժերը կարևորում են բանակում միջազգային չափանիշների ներդրումը, ինչպես նաև կառուցողական քննադատությունn իր հասցեին միջազգային ու հայկական հասարակական կազմակերպությունների կողմից:
Նախարարը նշել է, որ անթույլատրելի է համարում, երբ ցանկություն կա ամեն գնով բացասական բան գտնել: «Մարդու իրավունքների պաշտպանության քողի տակ բանակy ցանկանում են օգտագործել քաղաքական կամ այլ նպատակներով»,-հայտարարել է նա:
Նախարարը նշել է, որ կարևորում է համագործակցությունը ՀԿ-ների հետ և բանակ-հասարակություն կապերի ամրապնդումը:

8 Февраль 2012 - 13:14 AMT
По словам министра обороны Армении Сейрана Оганяна, вооруженные силы придают большое значение внедрению в армии международных стандартов, конструктивной критике в свой адрес со стороны международных и армянских общественных организаций.
При этом министр заявил, что считает недопустимым, что они хотят найти только негатив. “На фоне защиты прав человека, армия используется в политических или каких-то других целях”, – заявил он.
Оганян также заметил, что очень часто в этих организациях работают граждане Армении, “и они должны понимать значение армии для безопасности страны”.
При этом глава Минобороны подчеркнул, что он придает очень большое значение сотрудничеству с общественными организациями и укреплению связи армия-общество.