8 Փետրվար 2012 - 13:29 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի խոսքով, Կոսովոյից հայ խաղաղապահների դուրս բերումը կապված է հունական կոնտիգենտի դուրսբերման հետ, որի կազմում են հայ զինծառայողները: Ընդ որում, նախարարն ընդգծել է, որ 2011թ Աֆղանստանում հայ խաղաղապահների թիվը եռապատկվել է:
Պաշտպանության նախարարը ընդգծել է, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս միջազգային համագործակցությանը, ինչպես Ռուսաստանի, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի հետ:
Նա նաև նկատել է, որ հայ զինծառայողները պատվով են ներկայացրել Հայաստանը տարբեր միջազգային օպերացիաներում և վարժանքներում:

По словам министра обороны Армении Сейрана Оганяна, вывод армянских миротворцев из Косово связан с выводом оттуда греческого контингента, в состав которого входили армянские военнослужащие. При этом министр отметил, что в 2011 году было утроено количество армянских миротворцев в Афганистане.
Глава Минобороны подчеркнул, что Армения придает очень большое значение международному сотрудничеству как “в рамках ОДКБ с Россией, так и с НАТО”.
Он также заметил, что армянские военнослужащие с честью представляли Армению в различных международных операциях и учениях.