10 Փետրվար 2012 - 08:41 AMT
Հանրահայտ Էմմի և Թոնի մրցանակակիր, Ամերիկայում և Կանադայում հայտնի հայազգի կատակերգական դերասանուհի Անդրեա Մարտինը ներկայացնելու է իր նոր` «Վերջին օրերը. ամեն ինչ պետք է գնա» կատակերգական նախագիծը:
Ներկայացման առաջնախաղը տեղի է ունենալու փետրվարի 16-ին Segerstrom արվեստի կենտրոնում:
Անդրեա Մարտինը ծնվել է 1947 թ-ին Փորթլենդում: Նա համարվում է ԱՄՆ-ի վերջին 30 տարվա լավագույն կին կատակերգուն:
Նա առավել հայտնի է «Իմ մեծ, չաղ հունական հարսանիքը» ֆիլմից, սակայն նա միշտ փայլել է տարաբնույթ հեռուստաշոուներում և թատրոններում:
Նա երբեք չի մոռացել իր արմատների մասին և բազմաթիվ անգամ կազմակերպել է երեկոներ, որոնցից ստացած հասույթները փոխանցել է Հայաստանի գյուղերի բարելավման և մանկական ծրագրերի իրականացմանը:

10 Февраль 2012 - 08:41 AMT
Известный лауреат “Эмми и Тони”, известная в США и Канаде актриса и юмористка армянского происхождения Андреа Мартин представит свой новый юмористический проект под названием “Последние дни: Все должно пройти”. Премьера шоу состоится 16 февраля в центре искусства Segerstrom.
Андреа Мартин родилась 15 января 1947 года в Портленде в армянской семье. Она считается лучшей женщиной – юмористом США последних 30 лет. Актриса известна по фильму “Моя большая греческая свадьба”. Объектами её пародий были многие американские знаменитости, включая Барбру Стрейзанд, Этель Мерман, Софи Лорен, Лайзу Миннелли и др.
Андреа Мартин никогда не забывала о своих армянских корнях, организовывая благотворительные мероприятия, она периодически предоставляла средства от пожертвований Армении для улучшения условий жизни в армянских селах, а также на реализацию детские программы.