10 February 2012 - 14:20 AMT
Փետրվարի 7-12-ն աշխատանքային այցով Իտալիայում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանին Վատիկանում ընդունել է Նորին Սրբություն Հռոմի պապ Բենեդիկտոս XVI-ը, տեղեկացնում են նախարարության մամլո ծառայությունից։
Իտալիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուբեն Կարապետյանի և «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր նախագահ Գաբրիել Ջեմբերջիի (Ջեմբերջյան) ուղեկցությամբ նախարարն այցելել է Հռոմի Լևոնյան հայկական վարժարան, որտեղ հանդիպել է Հռոմի հայ համայնքի ներկայացուցիչների, «Ռադիովատիկանի» հայերեն հաղորդումների անձնակազմի, ինչպես նաև հոգևորականների ու վարժարանի սաների հետ:
Ողջունելով ներկաներին`Հրանուշ Հակոբյանն անդրադարձել է այցի օրակարգին` նշելով փետրվարի 10-11-ը Տրիեստում կազմակերպվելիք հայկական օրերի, թուրք, արաբ, ֆրանսիացի, հայ, իտալացի գիտնականների մասնակցությամբ փետրվարի 11-ին կայանալիք Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջազգային գիտական կոնֆերանսի, ինչպես նաև Տրիեստի գործարարների և Հայաստանից ժամանած գործարարների մասնակցությամբ կայանալիք հանդիպման մասին:

10 February 2012 - 14:20 AMT
С 7 по 12 февраля с рабочим визитом находится в Италии министр диаспоры РА Грануш Акопян. В Ватикане министра диаспоры принял Его Святейшество Папа Римский Бенедикт XVI, сообщают в пресс-службе министерства.
В сопровождении чрезвычайного и полномочного посла РА в Италии Рубена Карапетяна и основателя и председателя благотворительного фонда “Пюник” Габриэля Джемберджи (Джемберджян) министр встретилась с представителями армянской диаспоры Рима.
Поприветствовав присутствующих, Грануш Акопян познакомила их с повесткой визита, отметив, что 10-11 февраля в Триесте будут проведены армянские дни с участием турецких, арабских, французских, армянских и итальянских ученых, а также 11 февраля будет проведена научная конференция, посвященная 100-летию Геноцида армян и др.