«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» («Զվարթնոց») ՓԲԸ-ն վերսկսել է աշխատանքը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց «Արմավիա» ազգային ավիափոխադրող ավիաընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան:
«Մեզ համար կարևոր է ուղևորների անվտանգությունը, ուստի ընկերությունն առաջնորդվում է օդանավակայանի տեխնիկական ծառայության որոշումներով»,- նշել է նա:
Նանա Ավետիսովան հաղորդել է, որ արդեն իրականացվել են չվերթները դեպի Մոսկվա, Դուբայ, Աթենք և Կրասնոդար:
Հայաստանի օդերևութաբանական ծառայության տվյալների համաձայն, ձյան առատ տեղումները կդադարեն միայն գիշերը, սպասվում է, որ ջերմաստիճանը կիջնի 7-8 աստիճանով:

ЗАО «Международные аэропорты Армения» (“Звартноц”) возобновил работу. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь национального авиаперевозчика – авиакомпании «Армавиа» Нана Аветисова.
«Для нас важна безопасность пассажиров, поэтому компания руководствуется решениями технической службы аэропорта», – отметила она.
Нана Аветисова сообщила, что уже выполнены рейсы по направлению в Москву, Краснодар, Афины и Дубай. Согласно данным метеослужбы Армении, обильный снег прекратится лишь ночью, ожидается похолодание на 7-8 градусов.