11 Փետրվար 2012 - 14:08 AMT
«Զվարթնոցը» սկսել է չվերթեր իրականացնել համաձայն նախատեսված գրաֆիկի: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել օդանավակայանի ներկայացուցիչ Սերգեյ Նալբանդյանը: «Եղանակը հրաշալի է, թռիչքային ուղիները` մաքրված և բոլոր չվերթերն իրականանում են ըստ չվացուցակի»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է Դուբայից թռչող հայ ուղևորներով ինքնաթիռին, որը նախօրեին վայրէջք էր կատարել Էրբիլում, ապա այն կժամանի 20:00:
Ինքնաթիռի անձնակազմը, որն իրականցնում էր Դուբայ-Երևան չվերթը, որոշել էր վայրէջք կատարել Իրաքի հյուսիսում գտնվող Էրբիլ քաղաքում: Նման որոշումը կայացվել էր Հայստանում տեղացող առատ ձյան պատճառով:
Նախօրեին «Զվարթնոցը» ժամանակավորապես դադարեցրել էր բոլոր չվերթերը ուժեղ ձյան պատճառով: Փակ էր նաև Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանը: Երեկոյան «Զվարթնոցը» վերսկսել է աշխատանքները:

11 Февраль 2012 - 14:08 AMT
ЗАО «Международные аэропорты Армения» («Звартноц») приступило к выполнению рейсов в соответствии с намеченным графиком. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил представитель аэропорта Сергей Налбандян. «Погода прекрасная, посадочные дорожки расчищены и все рейсы выполняются по графику», – сказал он.
Что же касается опасений по поводу посадки самолета с армянскими пассажирами, летевшего из Дубая в Ереван и совершившего накануне посадку в иракском Эрбиле, то он прибудет вечером в 20:00.
Экипаж самолета, осуществлявшего рейс Дубай-Ереван, решил совершить посадку в аэропорту города Эрбиль на севере Ирака. Такое решение было принято еще до взлета из-за обильных снегопадов в Армении.
Накануне днем "Звартноц" временно отменил все рейсы из-за сильного снегопада. Также был закрыт и аэропорт "Ширак" в городе Гюмри. Вечером "Звартноц" возобновил работу.