13 Փետրվար 2012 - 09:10 AMT
Մեկնաբանելով Հրազդանում կայացած քաղաքապետի հերթական ընտրությունները՝ ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը մամլո ասուլիսում հայտարարել է, որ խախտումներ չեն եղել:
Ըստ իրեն հասած տեղեկությունների, ընտրական հանձնաժողովը ոչ մի պաշտոնական բողոք չի ստացել: Ինչ վերաբերում է ընդդիմության բողոքներին, ապա, ըստ Գալուստ Սահակյանի, դրանց պետք է վերաբերվել որպես հայկական մտածողության դրսևորում: «Ով պարտվում է, միանգամից մեղադրում է հակառակ կողմին կեղծարարության մեջ»:
Կիրակի օրը տեղի ունեցած Հրազդան քաղաքաի քաղաքապետի ընտրություններում նախնական տվյալնելով հաղթել է գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ Արամ Դանիելյանը: Ըստ ԿԸՀ կայքի, նրա օգտին ձայն է տվել 13 049 մարդ:
Ընդդիմադիր ՀԱԿ թեկնածու, նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի համար ձայն է տվել 11 506 մարդ:
Ընտրությունների օրը Սասուն Միքայելյանի ու Արամ Դանիելյանի շտաբերը հայտարարել են խախտումների մասին՝ պատասխանատվությունը բարդելով միմյանց վրա:
Իր հերթին ոստիկանության մամլո ծառայությունը հայտնում է, որ երկու հաղորդագրություն է ստացվել ու այժմ ընթանում է քննություն:

Прокомментировав прошедшие вчера выборы мэра города Раздан, глава парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Галуст Саакян на пресс конференции заявил, что никаких нарушений не было. По имеющейся у него информации, никаких официальных жалоб не поступало в избирательную комиссию.
А что касается жалоб оппозиции, то по его словам, их стоит рассматривать в контексте армянского менталитета: “Кто проиграл, тот сразу обвиняет противную сторону в фальсификациях”.
На прошедших в воскресенье выборах мэра города Раздан по предварительным данным победил действующий мэр, кандидат от правящей республиканской партии Армении (РПА) Арам Даниелян. Согласно сайту ЦИК Армении, за него отдали голоса 13079 человек. За кандидата от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), экс-депутата Сасуна Микаеляна отдали голоса 11506.
Следует отметить, что в день голосования штабы Сасуна Микаеляна и Арама Даинеляна заявляли о нарушениях, возложив ответственность за это друг на друга.
В свою очередь пресс-служба полиции сообщает, что были получены два сообщения о нарушениях и сейчас ведется следствие.