13 Փետրվար 2012 - 11:03 AMT
ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, հայտարարել է, որ իրեն ոչինչ հայտնի չէ աղանդների հետ կուսակցությունների համագործակցության մասին, որի նպատական է ստանալ աղանդների աջակցությունն առաջիկա ընտրություններում: «Չեմ կարծում, թե նման գործընթացները կարող են դրական գնահատվել ժողովրդի կողմից»,-ասել է նա:
Սահակյանը նշել է, որ իր համար աղանդներն անընդունելի են և հիմնական վտանգներից մեկն են Հայաստանի համար
Ըստ Քայքայիչ պաշտամունքից տուժածների օգնության եւ վերականգնողական կենտրոնի նախագահ Ալեքսանդր Ամարյանի, «կրոնական կազմակերպությունները սերտ կապեր ունեն քաղաքական գործիչների հետ»: Նա պնդում է, որ աղանդների հոգևոր առաջնորդները սկսկել են կուսակցություններին վաճառել իրենց ձայները:

13 Февраль 2012 - 11:03 AMT
По словам главы парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Галуста Саакяна, ему ничего не известно о контактах армянских партий с сектами, с целью заручиться их поддержкой на будущих парламентских выборах. “Я не думаю, что эти процессы будут положительно оценены нашим народом”, -заметил при этом он.
Саакян также подчеркнул, что для него секты не приемлемы и он считает их одной из главных опасностей для Армении.
По словам руководителя Центра реабилитации и помощи жертвам деструктивных культов Александра Амаряна, “религиозные организации очень тесно сотрудничают с политическими деятелями”. Он утверждает, что духовные пастыри сектантских организаций начали продавать партиям свои голоса.