Կենտրոնի թիվ 9 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվելու է նաև ՕԵԿ Կենտրոնի տարածքային կառույցի ղեկավար Արայիկ Հայրապետյանը` Լավանդայի Արայիկը: Այս մասին երեկ «Հժ»-ին հայտնել է ինքը` Հայրապետյանը:
«Եղել է ՕԵԿ քաղխորհրդի քննարկում և որոշվել է, որ ինձ առաջադրելու են Կենտրոնում, և ես նախօրոք տվել եմ իմ համաձայնությունը: Բայց դա համագումարում կհաստատվի»,- ասել է Հայրապետյանը: Այս ընտրատարածքում մեծամասնականով ՀՀԿ-ի թեկնածուն լինելու է գործող պատգամավոր Ռուբեն Սադոյանը: Ըստ Հայրապետյանի, եթե մասնավորապես թիվ 9-ում պայմանավորվածություն լիներ ՀՀԿ-ի և ԲՀԿ-ի միջև, ապա իրեն ՕԵԿ-ը մեծամասնականով չէր առաջադրի: Թերթի տեղեկություններով, ՕԵԿ-ը պատրաստվում է մեծամասնականով 10-15 ընտրատարածքներում թեկնածուներ առաջադրել:

14 Февраль 2012 - 05:28 AMT
“Оринац еркир” выдвинет Араика Айрапетяна на парламентских выборах по мажоритарной системе в Ереване
Коалиционная партия “Оринац еркир” выдвинет руководителя своей территориальной организации ‘Центр” Араика Айрапетяна ( Араик Лавандский) на выборах по 9 избирательному округу ( центр Еревана). Как передает газета “Айкакан жаманак”, об этом ей сообщил сам Айрапетян. “Было обсуждение Политсовета “Оринац еркир” и было решено меня выдвинуть в Центре, и я дал предварительное согласие. Но это подтвердится во время съезда”,- заявил он.
По словам Айрапетяна, если бы между РПА и “Процветающей Арменией” была бы договоренность в частности по 9 избирательному округу, то “Оринац еркир” его бы не выдвинула.
Газета также сообщает, что “Оринац еркир” выдвинуть своих кандидатов по 10-15 мажоритарным избирательным округам.