14 Փետրվար 2012 - 14:48 AMT
Բելառուս-Հայաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունը` համանախագահ Վիկտոր Գումինսկու գլխավորությամբ, այցելել է Երևան: Այցի ընթացքում խորհրդարանականները հանդիպել են մի շարք բարձրաստիճան անձանց հետ:
Բելառուսի Ազգային Ժողովի Բելառուս-Հայաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությանը այսօր ընդունեց Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արամ Սաֆարյանը: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոն:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք երկկողմ հարցեր` անդրադառնալով Հայաստանի ներքաղաքական դրությանը: Մասնավորապես, խորհրդարանականներն անդրադարձել են Հայաստանում առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին:
Բելառուսի պատվիրակությունը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստան-Եվրամիություն խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նաիրա Զոհրաբյանին միջազգային կառույցներում բելառուսական խնդիրներն առաջ տանելու գործում աջակցության համար:
Պատվիրակները ծանոթացել են նաև Հայաստանի ԱԷԿ-ի աշխատանքին, որպեսզի հետագայում հայկական փորձը կիրառեն Բելառուսում:

14 Февраль 2012 - 14:48 AMT
В феврале представители межпарламентской группы Армения-Белоруссия Национального Собрания Белоруссии во главе с сопредседателем Виктором Гуминским встретились с членами делегаций НС РА в Европейских структурах. На встрече также присутствовал посол Белоруссии в Армении Степан Сухоренко.
В ходе встречи стороны обсудили ряд двусторонних вопросов, коснувшись внутреннеполитического положения в Армении. В частности, парламентарии коснулись предстоящих парламентских выборов в Армении.
Делегация Белоруссии выразила благодарность депутату НС РА от партии “Процветающая Армения”, члену делегации Евронест Наире Зограбян за содействие в продвижении белорусских вопросов в международных структурах.
Делегация членов межпарламентской группы Армения-Белоруссия посетила Ереван. В ходе визита парламентарии встретились с рядом высокопоставленных лиц. Также в рамках визита делегаты ознакомились с работой армянской АЭС для дальнейшего применения армянского опыта в Белоруссии.