16 Փետրվար 2012 - 07:55 AMT
Հայակական ազգային կինոակադեմիան հերքել է հայտնի ամերիկացի կինոռեժիսոր Սթիվեն Սպիլբերգի հետ Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված ֆիլմի նկարահանման բանկցությունների մասին տարածված լուրերը:
«Կինոակադեմիայի ղեկավար Գևորգ Գևորգյանը այդ մասին խոսել է 2010-ին, սակայն վերջերս մենք օնլայն-պորտալներից մեկում նման ինֆորմացիայի հանդիպեցինք»,- PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են կինոակադեմիայում:
Ինչպես ընդգծել է մամուլի քարտուղար Ռուզաննա Բագրատունյանը, ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված ֆիլմի գաղափարը կա և ուժի մեջ է մնում: «Դա աշխատանքների մեծ ծավալ է ենթադրում և մենք փորձում ենք տեղավորվել ժամկետներում, քանի որ բոլորս ենք հասկանում այդ տարելիցը ինչ նշանակություն ունի հայ ազգի համար»,-ընդգծել է նա:

Национальная армянская киноакадемия опровергла слухи о ведении переговоров с известным американским режиссером Стивеном Спилбергом по поводу съемок фильма о Геноциде армян, посвященного 100-летней годовщине Геноцида.
“Глава киноакадемии Геворг Геворкян говорил об этом в 2010 году, но недавно в одном из онлайн-порталов мы неожиданно наткнулись на эту информацию”, – сообщили PanARMENIAN.Net в киноакадемии.
Как отметилa пресс-секретарь Рузанна Багратунян, идея создания фильма к 100-летней годовщине Геноцида есть и остается в силе. “Это огромный объем работы и мы пытаемся уложиться в срок, поскольку все понимаем, что значит эта дата для всего армянского народа”, -подчеркнула она.