17 Փետրվար 2012 - 10:56 AMT
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսից (ՀԱԿ) Հրազդանի քաղաքապետի թեկնածու Սասուն Միքայելյանը հերքել է իր հասցեին ուղղված մեղադրանքներն այն առնչությամբ, որ ինքը ընտրությունների ժամանակ ընտրակաշառք է բաժանել: Նախ, որտեղի՞ց ինձ փող, որպեսզի ընտրակաշառք բաժանեմ: Եվ երկրորդը, իմ մարդկանց անմիջապես կձերբակալեին դրա համար»,- նշել է նա:
Ընդ որում, Սասուն Միքայելյանն ընդգծել է, որ ընտրություններում հաղթած թեկնածուն ՀՀԿ-ից լայնորեն կիրառել է ընտրակաշառքը:
Փետրվարի 12-ին տեղի ունեցած Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում հաղթել է գործող քաղաքապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) անդամ Արամ Դանիելյանը: Ըստ ԿԸՀ կայքի, նրա օգտին ձայն է տվել 13 049 մարդ: Ընդդիմադիր ՀԱԿ-ի թեկնածու, նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի օգտին քվեարկել է 11 506 մարդ:
Հարկ է նշել, որ ընտրությունների օրը Սասուն Միքայելյանի և Արամ Դանիելյանի շտաբերը հայտարարել են խախտումների մասին` պատասխանատվությունը բարդելով միմյանց վրա:
Իր հերթին ոստիկանության մամլո ծառայությունը հայտնում է, որ երկու հաղորդագրություն է ստացվել և այժմ ընթանում է քննություն:

Кандидат на выборах мэра Раздана от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Сасун Микаелян опроверг все обвинения в свой адрес, что он использовал на выборах избирательную взятку. “Откуда у меня деньги, чтобы раздавать избирательную взятку?! И во вторых, моих людей сразу же арестовали бы за это”,- отметил он.
При этом Сасун Микаелян подчеркнул, что победивший на выборах кандидат от РПА широко использовал избирательную взятку.
Следует отметить, что в день голосования штабы Сасуна Микаеляна и Арама Даниеляна заявляли о нарушениях, возлагая ответственность за это друг на друга.
В свою очередь, пресс-служба полиции сообщает, что были получены два сообщения о нарушениях и сейчас ведется следствие.