«Բրեյն-ռինգ»-ի վարչապետի գավաթի խաղարկության հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության թիմը՝ մրցաշարի եզրափակիչում առավելության հասնելով ՀՀ առողջապահության նախարարության թիմի նկատմամբ՝ 5:0: ՀՀ պետական գերատեսչությունների 24 թիմերի մասնակցությամբ կազմակերպված ինտելեկտուալ խաղի մրցաշարի երրորդ մրցանակակիր է դարձել ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության թիմը՝ երրորդ տեղի մրցավեճում առավելության հասնելով ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի թիմի նկատմամբ: Մրցաշարի լավագույն խաղացող է ճանաչվել Գրիգոր Սարիբեկյանը, որը ներկայացնում էր Երևանի քաղաքապետարանի թիմը:
Եզրափակիչ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Շնորհավորելով մրցաշարի բոլոր մասնակիցներին՝ կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ մրցաշարը տոնի է վերածվել այս խաղի երկրպագուների համար: «Ուրախալի է, որ մրցաշարի մասնակից թիմերի թիվն այս տարի ավելացել է: Սա կնպաստի Հայաստանում առողջ՝ ինտելեկտուալ պայքարին միտված խմբերի ձևավորմանը»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Իր հերթին ԱԳՆ թիմի ավագ Հայկ Հեմչյանը նշել է PanARMENIAN.Netճի թղթակցի հետ զրույցում մրցաշարի լավ կազմակերպված լինելը: Նա նշել է, որ բարձրացել է թիմերի մակարդակն ու հաղթանակը հասել է նրանց համառ պայքարում:

18 Февраль 2012 - 05:23 AMT
В Ереване прошел Кубок премьер-министра по брейн-рингу среди министерств, ведомств и госорганов республики, В турнире, в котором приняли участие 24 команды, победила команда МИД Армении, которая взяла в верх в финале над командой Министерства здравоохранения 5-0. Третье место досталось Управлению по управлению госимуществом. Лучшим игроком турнира был признан Григор Сарибекян, представлявший команду мэрии Еревана.
Призы победителям – Кубок, книги и дипломы – вручил лично премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Премьер поздравил участников турнира, и выразил надежду, что он стал праздником для всех. «Радует, что число участников турнира в этом увеличилось. Это будет содействовать формированию групп склонных здоровой интеллектуальной борьбе», – заявил Тигран Саркисян. Он также заметил, что в работе МИД заметны позитивные подвижки и сегодняшняя победа стала подтверждение этому.
В свою очередь капитан команды МИД-а Айк Хемчян отметил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net прекрасную организацию турнира. Он отметил, что повысился уровень команд и победа досталась им в упорной борьбе. Турнир был организован при содействии Армянской ассоциации знатоков.