Փետրվարի 21-ին` ժամը19:00- ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի համերգը: Նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանի խոսքերով այս համերգն առանձնահատուկ է, քանի որ այն նվիրված է մեծատաղանդ երգեհոնահար Վահագն Ստամբուլցյանի հիշատակին:
«Այս համերգին կմասնակցի նաև երեգեհոնահար Աննա Բակունցը, ով եղել է Վահագն Ստամբուլցյանի աշակերտուհին, և կնվագի այն կոնցերտը, որ Վահագն Ստամբուլցյանն անձամբ ցանկանում էր նվագել մեզ հետ, ինչը, ցավոք, նրան չհաջողվեց: Այս համերգը նվիրված է նաև նրա հիշատակին»,-նշեց Վ. Մարտիրոսյանը:
Համերգին կհնչի Հայդնի «Դիվեսրիմենտո»-ն, որը նրա գլուխգործոցներից մեկն է, և որը հազվադեպ է կատարվում, ինչպես նաև Անտոնին Դվորժակի «Սերենադ”-ը, որը ռոմանտիկ երաժշտության գագաթնակետերից մեկն է:

21 февраля в 19:00 часов в ереванском Доме камерной музыки им. Комитаса состоится концерт Государственного камерного оркестра Армении. Художественный руководитель и главный дирижер оркестра Ваган Мартиросян сказал, что это будет особенный концерт, так как он будет посвящен памяти выдающегося талантливого армянского органиста, основателя органной школы Армении Ваагна Стамболцяна.
“В концерте также примет участие органистка Анна Бакунц, которая была ученицей Стамболцяна, она сыграет концерт, который Ваагн Стамболцян в свое время желал исполнить вместе с нами, но, к сожалению, это ему не удалось. Этот концерт мы посвящаем его памяти”,- отметил художественный руководитель оркестра Ваган Мартиросян. В концерте прозвучит “Дивертисмент” Гайдна, которое исполняется довольно редко, а также “Серенада” Дворжака, являющаяся образцом романтической музыки.