18 Փետրվար 2012 - 12:05 AMT
Այսօր Երևանում տեղի է ունեցել միջոցառում` նվիրված ցմահ բանտարկության դապարտված կալանավորի գրած գրքի շնորհանդեսին:
«Գրքի վաճառքից ստացված ողջ գումարը կուղղվի քաղցկեղով հիվանդ երեխաների օգնության հիմնադրամ»,- հաղորդել է ցմահ բանտարկյալների իրավունքների պաշտպանության հիմնադրամի ներկայացուցիչ Զառա Մեջլումյանը:
Գրքի տպաքանակը կազմել է 500 օրինակ: Ավելի քան 100 գիրք վաճառվել է շնորհանդեսի ժամանակ, ևս 70-ը` հետո: «Անգամ եթե մարդը յոթ փակի ետևում է, եթե նա ուղղվելու ցանկություն ունի, նրան պետք է տրամադրեն այդ հնարավորությունը, չէ որ բոլոր բանտարկյալները միանման չեն»,- գրքի հեղինակ Մհեր Ենոքյանի խոսքն է մեջբերել Զառա Մեջլումյանը:
«Ցմահ բանտարկյալները մեր երկրում ընկալվում են որպես հասարակության վտարանդիներ»,- հավելել է միջոցառմանը ներկա «Ժառանգություն» ընդդիմադիր կուսակցությունից պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը:

18 Февраль 2012 - 12:05 AMT
Сегодня в Ереване прошло мероприятие, посвященное выходу в свет книги написанной заключенным, приговоренным к пожизненному заключению.
“Все деньги, вырученные с продаж книги, будут направлены в фонд помощи детям с заболеваниями рака”, – сообщила представитель фонда по защите прав пожизненно заключенных Зара Меджлумян.
Тираж книги составил 500 экземпляров. Более 100 книг было продано во время презентации, еще 70 после. “Даже если человек закрыт за семью замками, если у него есть желание исправиться, ему должны предоставить эту возможность, ведь не все заключенные одинаковые”, – передала слова автора книги Мгера Енокяна Зара Меджлумян.
“Пожизненно приговоренные в нашем государстве воспринимаются как изгои общества”, – добавила присутствующая на мероприятии депутат от оппозиционной партии “Наследие” Лариса Алавердян.