Երիտասարդ թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը հայտնի դաշնակահարուհի Նորին Քեսեդի-Պոլերայի հետ այսօր` փետրվարի 23-ին համերգով հանդես կգա ԱՄՆ-ի Ռոքվիլում: Ինչպես հայտնում է washingtoncitypaper-ը, նրանք կատարելու են Ստրավինսկու Իտալական սյուիտը թավջութակի և դաշնամուրի համար, ինչպես նաև Գրիգի Կոնցերտը դաշնամուրի և թավջութակի համար: Համերգում հնչելու է նաև Ֆրանկի Կոնցերտը ջութակի և դաշնամուրի համար:
Նարեկ Հախնազարյանը ծնվել է 1988 թ. Երևանում: Ավարտել է Մոսկվայի պետական կոնսերվատորիան և կարճ ժամանակահատվածում դարձել միջազգային համբավ վայելող երաժիշտ: «Վաշինգտոն փոստ» թերթը նրան անվանել է ֆենոմենալ թավջութակահար: Նարեկ Հախնազարյանը մասնակցել է բազմաթիվ միջազգային մրցույթների և ամենուր արժանացել բարձր գնահատանքի: Նա ելույթներ է ունեցել ԱՄՆ-ում՝ Լոս Անջելեսում, Բոստոնում, Նյու Յորքում, Ֆլորիդայում, ինչպես նաև Տոկիոյում, Լոնդոնում, Փարիզում, Վիեննայում, Մոսկվայում, Երեւանում եւ աշխարհի այլ մայրաքաղաքներում։ Այժմ Հախնազարյանը Փասադենայի սիմֆոնիկ նվագախմբի մենակատարն է: 2011 թ-ին նա փայլուն հաղթանակ տարավ Չայկովսկու անվան միջազգային 14-րդ մրցույթում:

Армянский виолончелист Нарек Ахназарян 23 февраля выступит с известной американской пианисткой Норин Кэссиди Полера. Как сообщает washingtoncitypaper, они исполнят Итальянскую сюиту для фортепиано и виолончели Стравинского и Концерт для фортепиано и виолончели Грига. Также на вечере будет исполнен Концерт для скрипки и фортепиано Франка.
Нарек Ахназарян родился в 1988 году в Ереване. Окончил Московскую государственную консерваторию, за короткий срок успел стать профессиональным музыкантом. Газета «Вашингтон пост» назвала его феноменальным виолончелистом. Нарек Ахназарян участвовал в многочисленных конкурсах и достиг больших успехов. Он выступал в США: в Лос-Анджелесе, Бостоне, Флориде, Нью-Йорке, а также в Токио, Лондоне, Париже, Вене, Москве, Ереване и других столицах мира. В настоящее время Ахназарян является солистом симфонического оркестра Пассадена. В 2011 году он одержал блестящую победу на 14-ом Международном музыкальном конкурсе имени Чайковского в Москве.