23 February 2012 - 14:55 AMT
Կիպրոսի Հայ ազգային կոմիտեն ու Փախստականների համակիպրոսյան կոմիտեն Կիպրոսում հայաստանյան ներկայացուցչության հետ համատեղ Կիպրոսում կազմակերպում են հայտնի լրագրող, հասարակական գործիչ Ցվետանա Պասկալևայի` Ղարաբաղին նվիրված ֆիլմի ցուցադրություն:
Ինչպես հաղորդում են տեղական լրատվամիջոցները, ցուցադրությանը անձամբ ներկա կգտնվի Պասկալևան, որն այնուհետև կպատասխանի ներկաների հարցերին:
Բուլղարացի լրագրող, ռեժիսոր, սցենարիստ և օպերատոր Ցվետանա Պասկալևան, որն Արցախյան պատերազմի ընթացքում մշտապես գտնվել է ռազմական իրադարձությունների կենտրոնում, փետրվարի 16-ից սկսել է իր համաշխարհային շրջագայությունը` ներկայացնելով Ղարաբաղյան պատերազմի մասին վավերագրական ֆիլմաշարը: Ֆիլմերի ցուցադրությունը մեկնարկել է նրա հայրենիքում` Բուլղարիայում, այնուհետև լրագրողը ֆիլմերը կներկայացնի Ռուսաստանում, Հունաստանում և Կիպրոսում, Լիբանանում և այլուր:

23 February 2012 - 14:55 AMT
Армянский национальный комитет Кипра и Панкипрский комитет беженцев совместно с армянским представительском на Кипре организуют показ фильма известной журналистки, общественного деятеля Цветаны Паскалевой, посвященный Карабаху.
Как сообщают местные СМИ, на показе будет присутствовать Паскалева, которая затем ответит на вопросы присутствующих.
Болгарская журналистка, режиссер, сценарист и оператор Цветана Паскалева, которая на протяжении Карабахской войны постоянно находилась в центре боевых событий, с 16 февраля начала свое мировое турне с презентацией дисков и циклов документальных фильмов о Карабахской войне. Презентация фильмов началась на ее родине – в Болгарии, затем она представит их в России, Греции, на Кипре, в Ливане и т.д.