24 Փետրվար 2012 - 09:29 AMT
Իրանական խնդրի լուծման բանալին Սիրիայում է: Նման կարծիք է հայտնել «Նորավանք» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Գագիկ Հարությունյանը:
«Եթե Սիրիայում իրականանա լիբիական սցենարը, դա կնպաստի Իրանի` «սառը պատերազմում» պարտվելուն»,-ընդգծել է նա: Ընդ որում, Հարությունյանը հավելել է, որ «հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը` հարկ է նշել, որ Իրանը, ունենալով ավելի քիչ ռեսուրսներ, վարում է բավականին ճկուն քաղաքականություն»:
Վերջում փորձագետն ընդգծել է, որ «Իրանում պատերազմի արդյունքում կլինեն լուրջ հետևանքներ, որոնցից կտուժեն բոլոր կողմերը»:

24 Февраль 2012 - 09:29 AMT
Ключ к разрешению иранской проблемы находится в Сирии. Такое мнение выразил директор армянского исследовательского центра “Нораванк” Гагик Арутюнян.
“Если в Сирии осуществится ливийский сценарий, это будет способствовать поражению Ирана в “холодной войне”, – отметил он. При этом Арутюнян добавил, что “учитывая созданную ситуацию, необходимо заметить, что Иран, имея меньше ресурсов, ведет довольно гибкую политику”.
В конце эксперт подчеркнул, что “последствия войны в Иране будут очень серьезными, от нее пострадают все стороны”.