«Ամերիա» Խումբը Լոս Անջելեսում տոնել է իր անդամակցությունը ԱՄՆ-իՀայ-ամերիկյան առևտրի պալատին (AACC) և հովանավորել Հայ-ամերիկյան առևտրի պալատի կողմից կազմակերպված գործարար ոլորտի 13-րդ մրցանակաբաշխությունը:
Այդ արարողությունը տարվա խոշորագույն իրադարձություններից է, որին մասնակցում էր ավելի քան 400 սփյուռքահայ գործարար:Միջոցառման ժամանակ մրցանակներ շնորհվեցին ԱՄՆ-ի երեք հայտնի սփյուռքահայ գործարարների, որոնք առավելագույն հաջողության են հասել բիզնեսում և իրենց դրսևորել որպես համայնքի ակտիվ առաջնորդ:
«Տարվա լավագույն ընկերություն 2012» մրցանակը շնորհվեց «Տուրբո Թայերս» (Turbo Tires) ընկերությանը, «Տարվա կինգործարար» մրցանակը` իրավաբան Մարո Բուրունսուզյանին, «Տարվա գործարար» անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց «Էսթետ Ջուելրի Հաուս» (Estet Jewelry House) ընկերության նախագահ Գագիկ Գևորգյանը, իսկ «Տարվա կազմակերպություն 2012» մրցանակը շնորհվեց Հայ-ամերիկյան բժշկական միությանը(Armenian American Medical Society), որի գործունեության մեջ մեծ ներդրում ունեն դոկտոր Վիքեն Սեփիլյանը` կազմակերպության նախագահը, և Ռամելա Մարգարյանը` նույն կազմակերպության կանանց կենտրոնի նախագահը (Armenian American Medical Society Ladies Auxiliary):Ամերիայի այցեքարտի խաղարկության հաղթողը ստացավ հատուկ նվեր «Ամերիա» խմբի անունից:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունից ստացված հասույթի մի մասն ուղղվելու է ԱՄՆ-ի և Հայաստանի հայ ուսանողներին կրթաթոշակ վճարելուն:
Որպես ԱՄՆ-ի Հայ-ամերիկյան առևտրի պալատի անդամ` ԱՄՆ-ում Ամերիայիներկայացուցչությունը` «Ameria Group Inc»-ը նախատեսում է 2012թ. ընթացքում մի շարք շնորհանդեսներ կազմակերպել պալատի ավելի քան 1,800 անդամների համար`Հայաստանում ներդրումներ իրականացնելու և գործունեություն ծավալելու վերաբերյալ:
ԱՄՆ-ում Ameria Group Inc ընկերության խորհրդանիշ է դարձել խնձորներով շրջապատված ծիրանը (լատ. հայկական խնձորը), որը խորհրդանշում է այն, որ «Ամերիա» ընկերությունների խումբն ԱՄՆ-ում առանձնանալով այլ ֆինանսական և խորհրդատվական ընկերությունների շարքում, կոչված է ծառայելու որպես կամուրջ սփյուռքի և հայրենիքի միջև` իրավաբանական և կառավարչական խորհրդատվական համալիր ծառայություններ տրամադրելու միջոցով:
«Ամերիա» անվանման և ապրանքանիշի ներքո գործող ընկերությունները հանդիսանում են հայաստանյան շուկայում առավել դինամիկ և արագզարգացող, մասնագիտացվածծառայություններմատուցողհաստատություններ, որոնք գործունեություն են ծավալում իրավական, կառավարման, ներդրումների և գործարար ծրագրերի իրականացման աջակցման և խորհրդատվության, ինչպես նաև ֆինանսական և բանկային ծառայությունների ոլորտում: «Ամերիա» ընկերությունների կողմից առաջարկվող խորհրդատվականև ֆինանսականծառայությունների փաթեթի միջոցով համալիրաջակցություն է ցուցաբերվում Հայաստանի Հանրապետությունում և տարածաշրջանում գործող կազմակերպություններին և անհատներին:

Группа компаний «Америя» стала спонсором 13 церемонии вручения наград в сфере бизнеса, проводимой Армяно-американской торговой палатой США (AAТП ) в Лос–Анджелесе.
Как отмечается в сообщении пресс-службы «Америабанка», в мероприятии приняли участие более 400 бизнесменов диаспоры, награды же были присуждены трем известным предпринимателям представителям диаспоры США, которые достигли наибольшего успеха в бизнесе и проявили себя как активные лидеры общины.
В частности, награда в номинации «Лучшая компания 2012 года» была вручена компании «Турбо Тайерс» (Turbo Tires), победителем в номинации «Женщина-предприниматель года» была признана юрист Маро Бурунсузян, а в номинации «Предприниматель года» награду получил председатель компании «Эстет Джуэлри Ауз» (Estet Jewelry House) Гагик Геворгян. Премия в номинации «Организация 2012 года» была присуждена Армяно-американскому медицинскому союзу (Armenian American Medical Society), в деятельность которого внесли большой вклад ее председатель, доктор Виген Сепилян и глава женского центра Рамела Маргарян.
В то же время победитель розыгрыша визитной карты «Америя» получил специальный приз группы «Америя». Являясь членом Армяно-американской торговой палаты США, представительство Америя «Ameria Group Inc» предусматривает в течение 2012 года организовать презентации для более чем 1800 членов палаты по вопросам инвестиций и осуществления деятельности в Армении.
В США эмблемой компании «Америя Group Inc» стал окруженный яблоками абрикос, которая символизирует то, что «Америя», выделяясь среди других финансовых и консалтинговых фирм США, призвана служить мостом между диаспорой и Родиной за счет предоставления правовых, административных и консалтинговых услуг.
Группа компаний «Америя», являющаяся одной из первых и наиболее агрессивно развивающихся инвестиционно-банковских групп на армянском рынке, предоставляет финансовые услуги. Перечень консалтинговых и финансовых услуг, предоставляемых компаниями Группы, создает платформу для фундаментальной финансовой и управленческой поддержки корпоративным клиентам.