ԱՄՆ-ում նկարահանվելու է Արթուր Բաբայանի «Հարսնացուն Վեգասից» (The Bride From Vegas) հայ-ամերիկյան ռոմանտիկ կոմեդիան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին ԱՄՆ-ից հայտնեց ռեժիսորը: «Ֆիլմի գաղափարը ծնվեց երբ ես և հարսնացուս` Արմինեն, գնացինք Լաս Վեգաս ծնողներիս տեսնելու: Ճանապարին միտք հղացավ որ Լաս Վեգասի մասին կինո նկարահանենք: Երեք օր հետո արդեն սցենարը պատրաստ էր», ասաց Բաբայանը:
Նկարահանումները սկսվելու են մի քանի ամսից, այժմ ընթանում է նախապատրաստական էտապը: Նկարահանումները տևելու են 20 օր: Նկարահանող խումբն ակնկալում է, որ ֆիլմը պատրաստ կլինի 2013-թ.-ին և հասանելի կլինի բոլորի` նաև մեր հայրենակիցների համար:
Բաբայանը, ով արդեն 13 տարի է ապրում է ԱՄՆ-ում, նշեց, որ Ֆիլմի մեծ մասը նկարահանվելու է Լաս Վեգասում և Լոս Անջելեսում. «Գյուղական տեսարանները նկարահանվելու են Կալիֆորնիայի խուլ գյուղերում, որոնք չեն զիջում մեր Հայաստանի գյուղերին իրենց գեղեցկությամբ: Իհարկե մենք կուզենայինք Հայաստանում նկարահանել, բայց բյուջեյի խնդիր կա», հստակեցրեց ռեժիսորը: Բաբայանն ասաց, որ դեռ վաղ է խոսել պրեմիերայի վայրի և ֆորմատի ամսին, քանի որ հավանաբար ֆիլմը վաճառվելու է, և նրանք չեն համակարգելու ցուցադրման գործընթացը:
Ֆիլմի սյուժեն հետևյալն է. Երիտասարդ գյուղացի տղան` Մկոն, որոշում է գնալ Լաս Վեգաս և գտնել այն կնոջը, ով պատկերված է թռուցիկի վրա: Արդյունքում նա գտնում է իր իսկական սերը:
Արթուր Բաբայանը Էմի Ավետիքյանի հետ ֆիլմի սցենարիստն է: Գլխավոր դերում հանդես են գալիս Մկրտիչ Էլբակյանը և Օլիվիա Յորքը: Ֆիլմում նկարահանվելու են նաև սիրված դերասաններ Ալլա Թումանյանը և Լևոն Շառաֆյանը: Ֆիլմը նկարահանվելու է LooxArt Production-ում:

В США будет снят совместный армяно-американский фильм “Невеста из Вегаса” (The Bride From Vegas) режиссера Артура Бабаяна. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net рассказал сам режиссер картины Артур Бабаян. “Идея снять фильм родилась, когда я и моя невеста Армине поехали в Лас-Вегас навестить родителей. По дороге возникло желание снять фильм о Лас-Вегасе. Уже через три дня сценарий картины был готов”,- сказал Бабаян.
Съемки фильма начнутся через несколько месяцев, в настоящее время идут подготовительные работы. Съемки продлятся 20 дней. Съемочная бригада надеется, что работы над фильмом будут завершены к 2013 году, и он будет доступен для всех, в том числе и для армянского зрителя.
Бабаян, вот уже 13 лет проживающий в США, отметил, что большая часть фильма снята в Лос-Анджелесе и Лас-Вегасе. “Сельские пейзажи будут сняты в отдаленных деревнях Калифорнии, не уступающих по красоте армянским селам. Конечно, нам бы хотелось снять этот фильм в Армении, но наш бюджет ограничен, и мы не смогли позволить себе этого”,- уточнил режиссер.
Бабаян сказал, что пока рано говорить о премьере или формате фильма, поскольку он может быть продан, и покупатели не будут координировать с ними показ кинокартины.
Сюжет ильма о сельском парне Мко, который решает отправиться в Лас-Вегас на поиски девушки, которую он увидел на листовке. В результате он встречает настоящую любовь.
Сценаристы фильма — Артур Бабаян и Эмми Аветикян. В главных ролях снялись Мкртыч Элбакян и Оливия Йорк. В фильме также снялись известные армянские актеры Алла Туманян и Левон Шараян.