29 Փետրվար 2012 - 14:05 AMT
Միացյալ աշխատավորական կուսակցությունն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ միասնական ցուցակով: Ինչպես հայտարարել է ՄԱԿ ղեկավար Գուրգեն Արսենյանը, կուսակցության համագումարում որոշվել է ընտրությունների գնալ ԲՀԿ հետ միասնական ցուցակով:
Հայկական մամուլում արդեն շրջանառվում էին լուրերն այն մասին, որ ԲՀԿ շարքերի համալրման ֆոնի վրա չի բացառվում, որ ԲՀԿ համամասնական ցուցակում ընդգրկվի նաև ՄԱԿ նախագահ Գուրգեն Արսենյանը: Նշվում էր նաև, որ, հավանաբար, նա կհայտնվի ցուցակի 5-րդ կամ 6-րդ տեղում:

29 Февраль 2012 - 14:05 AMT
Объединенная трудовая партия (ОТП) на предстоящих парламентских выборах будет участвовать вместе с “Процветающей Арменией”. Как заявил глава ОТП Гурген Арсенян, на съезде партии было принято решение участвовать с ППА единым списком.
В армянской прессе уже муссировались слухи о том, что на фоне пополнения состава ППА не исключено, что в пропорциональный список коалиционной партии “Процветающая Армения” (ППА) на предстоящих парламентских выборах будет включен и председатель “Объединенной трудовой партии” (ОТП) Гурген Арсенян. Даже отмечалось, что, возможно, он окажется на 5-ой или 6-ой строчке списка.