1 Մարտ 2012 - 06:09 AMT
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը երեկ հայտարարել է, որ իրենց կուսակցությունը թեկնածուներ է առաջադրելու միայն այն ընտրատարածքներում, որտեղ ունի համապատասխան մարդիկ: «Ժողովուրդն» այս փաստն ուշագրավ է համարում այն առումով, որ վերջերս ԲՀԿ-ականները հայտարարեցին` Ծառուկյանը հանձնարարել է քննարկել բոլոր 41 ընտրատարածքներում թեկնածուներ առաջադրելու հարցը, քանի որ իրենք մտադիր են նման քայլ անել:
Սակայն, ինչպես տեղեկացրել էր «Ժողովուրդ» -ը` կոալիցիոն վերջին նիստում Սերժ Սարգսյանի հետ զրույցի արդյունքում Ծառուկյանը հետ է կանգնել այս մտադրությունից: Փաստորեն, հիմա արդեն նա բարձրաձայն խոստովանում է` կառաջադրվեն այնտեղ, որտեղ ունեն համապատասխան մարդիկ: Իսկ թե որ ընտրատարածքների մասին է խոսքը, նա չի մանրամասնել:
Ներիշխանական խոսակցությունների համաձայն` Ծառուկյանին ասվել է, որ մեծամասնական ընտրակարգով 7-8 տեղ են հատկացնում իրենց:

1 Март 2012 - 06:09 AMT
Председатель ППА Гагик Царукян 29 февраля заявил, что его партия предложит своих кандидатов только в тех округах, в которых есть соответствующие люди. Газета “Жоховурд” считает этот факт примечательным тем, что недавно члены партии “Процветающая Армения” заявляли, что Царукян распорядился обсудить вариант выдвижения кандидатов во всех 41 избирательных округах, поскольку именно этот вариант они и намерены осуществить.
Однако, как сообщила ранее “Жоховурд”, в результате беседы с Сержем Саргсяном, в ходе последнего заседания коалиции, Царукян пересмотрел эти свои намерения.
Фактически, сейчас он уже во всеуслышание признается, что они выдвинут своих кандидатов лишь в тех округах, в которых есть соответствующие люди. О каких именно округах идет речь, он, однако, не уточнил.
Согласно слухам, циркулирующим в кругах власти, Царукяну было сказано, что им будет выделено 7-8 мест по мажоритарной избирательной системе”.