Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՕԵԿ կարգախոսը լինելու է. «Վստահեք, որ կառուցենք օրենքի Հայաստան»: Այդ մասին հայտարարել է կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ելույթ ունենալով Երևանում ընթացող կուսակցության համագումարում: Անդրադառնալով նախընտրական քարոզարշավին, նա որոշ քաղաքական ուժերի մեղադրել է ՕԵԿ դեմ սև PR-ի օգտագործման մեջ: Բաղդասարյանը հայտարարել է նաև, որ նման քաղաքականությունը միշտ է կիրառվել, բայց երբեք հաջողության չի բերել:
Նա նաև կոչ է արել իր կուսակիցներին լավ աշխատել: Նա հայտարարել է, որ կոսակցությունը պայքարելու է բարեփոխումների ու ժողովրդավարության համար: «Հնարավոր չէ լինել մի փոքր ժողովրդավարական, ինչպես հնարավոր չէ լինել մի փոքր հղի»,-ասել է Արթուր Բաղդասարյանը:
Նա նաև հավելել է, որ կուսակցության ընտրացուցակը կերիտասարդացվի, իսկ կուսակցությունն ընտրությունների է գնում հաղթելու վճռականությամբ:

Лозунгом “Оринац еркир” на предстоящих парламентских выборах будет “Доверяйте, чтобы построить страну законности”. Об этом заявил глава партии Артур Багдасарян, выступая на съезде партии 3 марта. Обращаясь к предвыборной кампании, он обвинил некоторые силы в использовании против ОЕ черного PR-а. При этом Багдасарян заявил, что такая политика всегда применялась, но не приводила к успеху.
Он также призвал своих однопартийцев хорошо работать. В этом контексте он заявил, что партия будет бороться за реформы и демократию в стране: “Страна не может быть немного демократичной, как человек не может быть немного беременным”.
Багдасарян также заявил, что избирательный список партии будет омоложен и ОЕ идет на выборы с решимостью победить.