6 Մարտ 2012 - 09:39 AMT
Ընդդիմադիր Ժառանգություն կուսակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով, ընտրություններին «Ժառանգության» և «Ազատ դեմոկրատների» դաշինքի հարցը կորոշվի մարտի 18-ին` կուսակցության համագումարի ընթացքում: Ընդ որում, ինքը Մարտիրոսյանը կոնկրետ չի պատասխանել, արդյոք ինքը կողմ է միությանը, թե ոչ: Նա նաև մեկնաբանել է Արարատ Զուրաբյանի հայտարարությունը, ով համոզմունք է արտահայտել միության մասին, իսկ հայտարարությունը հետագայում ներկայացվել է որպես անհատական կարծիք: Մարտիրոսյանը չի բացառել, որ դաշինք կարող է և չլինել:
Մարտի 2-ին «Ժառանգության» համագումարին «Ազատ դեմոկրատների» անդամ Արարատ Զուրաբյանը լրագրողներին հայտարարել է, որ երկու կուսակցություններն էլ կայանալիք ընտրություններին կմասնակցեն միավորված և մնացել է դա պաշտոնապես ձևակերպել:

По словам депутата от оппозиционной партии “Наследие” Армена Мартиросяна, вопрос возможного союза и возможного совместного участия на предстоящих выборах “Наследия” и “Свободных демократов” будет решен на заседании политсовета партии 18 марта. При этом сам Мартиросян не ответил конкретно, является ли он сторонником союза или нет. Он также не прокомментировал заявление Арарата Зурабяна, который с уверенностью заявлял о союзе, а это заявление позже было представлено как его личное мнение. Мартиросян не исключил, что союза может и не быть.
На съезде “Наследия” 2 марта член “Свободных демократов” Арарат Зурабян заявил журналистам, что обе партии примут участие в будущих выборах в союзе и осталось это лишь формально оформить.