7 Մարտ 2012 - 10:15 AMT
Իշխող ՀՀԿ-ն նոր կայք ունի: Այսօր կուսակցության նոր կայքը ներկայացրել է պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը: «Գաղտնիք չէ, որ 21-րդ դարում կայքերը լավագույն միջոցն են ինֆորմացիայի արագ, օպերատիվ փոխանցման, այս կամ այն ընկերության գործունեությանը ծանոթանալու համար»,-հայտարարել է նա:
Զաքարյանն ընդգծել է, որ նոր կայքի տարբերությունը նախորդից նրանում է, որ հնարավորություն կա կապվելու սոցիալական կայքերի հետ, օգտագործման հեշտությունը և ժամանկակից դիզայնը: Նա պատմել է, որ նոր կայքի միջոցով կարելի է ծանոթանալ կուսակցության պատմությանն ու գործունեությանը, դրա ղեկավարությանը, ֆոտոարխին, վիդեոֆայլերին, ինչպես նաև կլինեն պետական կառույցների հղումներ և այլն:
Պատգամավորի խոսքով, կայքում մանրամասնորեն ներկայացված է լինելու նախընտրական ծրագիրը: Կայքի միջոցով մարդիկ կկարողանան ծանոթանալ կուսակցության ամենամյա ֆինանսական հաշվետվություններին: Կայքը մշակված է «Հելիքս Կոնսալտինգ» ՍՊԸ կողմից, և մեծ ուշադրություն է դարձվել հետադարձ կապի տեխնոլոգիային, որպեսզի կուսակցությունը կարողանա օպերատիվ կերպով արձագանքի բնակչության դիմումներին:

У правящей Республиканской партии Армении уже есть новый сайт. Сегодня обновленный сайт партии представил депутат Артак Закарян. “Не секрет, что сайты являются лучшим способом в 21-ом веке для быстрой, оперативной передачи информации, ознакомления с деятельностью той или иной компании”,- заявил он.
Закарян отметил, что главным отличием нового сайта от предыдущего является возможность связи с социальными сетями, легкость в пользовании и современный дизайн. Он рассказал, что с помощью нового сайта можно будет ознакомиться с историей и деятельностью партии, с ее руководством и в нем будут фотоархив, видиотека, а также ссылки на сайты госструктур, на сайты других партий-партнеров, на сайты информационных агентств. “Все те вопросы, в которые прямо или косвенно вовлечена РПА, будут представлены на сайте”,- заявил он.
По словам депутата, на сайте будет подробно представлена предвыборная кампания. С помощью сайта люди смогут также ознакомиться с финансовыми отчетами партии за каждый год. Разработчики сайта, ООО “Геликс консалтинг”, обратили особое внимание на технологию обратной связи, чтобы партия могла оперативно реагировать на обращения населения.