Երգչուհի, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Շուշան Պետրոսյանը դեմ չէ դառնալ Ազգային ժողովի պատգամավոր: Երգչուհին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է. «Ես առաջին հիպի պատգամավորը կլինեի, որը շատ զիլ կլիներ»:
Լրագրողների այն հարցին, թե որ կուսակցությանը նա կսատարեր, երգչուհին պատասխանել է. «Պարզ չի ՞»: Երգչուհին սատարելու է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը:
Պետրոսյանը նաև նշել է, թե հասկացել է, որ այսքան տարի անվերջ խոսելու փոխարեն պետք է նաև գործել, իսկ նա ցանկանում է տեսնել մաքուր խոսող, մտածող ԱԺ: Նա նաև կողմ է մշակութային ներկայացվածությանը:

Певица, заслуженная артистка РА Шушан Петросян не против стать депутатом Национального собрания Армении. Во время пресс-конференции певица сказала: “Я могла бы быть первым депутатом “хиппи” в Армении, это было бы круто”.
На вопрос журналистов о том, какую партию она бы поддержала, певица ответила: “Разве непонятно?”. Певица собирается поддержать Республиканскую партию.
Шушан Петросян также отметила, что поняла, как давно назрела необходимость перейти от слов к делу, начать действовать, чтобы в стране было думающее и честное Национальное собрание. Она за то, чтобы в НС Армении также были представители культуры.