9 Մարտ 2012 - 11:39 AMT
Մարտի 8-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) Գործադիր մարմնի նիստը, որի ժամանակ քննարկվել են կազմակերպչական և մի շարք այլ հարցեր: Ինչպես հաղորդում է ՀՀԿ մամլո ծառայությունը, ՀՀԿ գործադիր մարմինը որոշեց Հովիկ Աբրահամյանին հաստատել ՀՀԿ ընտրական շտաբի պետի պաշտոնում:
Նիստում Գործադիր մարմինը հավանության արժանացրեց ՀՀԿ առաջիկա 13-րդ համագումարում ՀՀԿ նախագահի հաշվետվությունը իր և գործադիր մարմնի գործունեության մասին, համագումարի բանաձևի նախագիծը:
Նիստում քննարկվեց ՀՀԿ Աբովյանի շրջանային կազմակերպության անդամ Արթուր Հարությունյանի կուսակցական վարքագիծը: «Համարելով, որ միջանձնային հարաբերությունները երբեք չի կարելի տեղափոխել քաղաքական հարթություն, որ հատկապես անթույլատրելի են կոալիցիոն գործընկերների հանդեպ ոչ կոռեկտ արտահայտությունները, ՀՀԿ գործադիր մարմինը որոշեց Արթուր Հարությունյանին ՀՀԿ անդամին ոչ վայել վարքագծի համար հայտարարել խիստ նկատողություն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Արթուր Հարությունյանը, ով հայտնի է «Պալաչ» մականունով, «Բարգավաճ Հայաստան» կոալիցիոն կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի սանիկն է և նրա մերձավորներից մեկն էր, սակայն վերջերս ՀՀԿ անդամ է դարձել: Մամուլում տեղ գտած հրապարակումների համաձայն` վերջերս նա տարաձայնություններ ուներ Գագիկ Ծառուկյանի հետ և մարտի 3-ին «Հայկական ժամանակ» թերթին տված հարցազրույցում այդ տարաձայնությունները բացատրել էր տարբեր քաղաքական կողմնորոշումներով և ոչ կոռեկտ արտահայտվել «Բարգավաճ Հայաստանի» հասցեին:

8 марта прошло заседание Исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении, на котором были обсуждены организационные вопросы и ряд других. Как сообщает пресс-служба РПА, Исполнительный орган утвердил экс-спикера парламента Овика Абраамяна главой избирательного штаба РПА.
На заседании была одобрена и отчет главы РПА о своей деятельности и Исполнительного органа, которую он должен будет представить на завтрашнем 13-м съезде РПА, проект резолюции съезда, а также ряд других вопросов связанных с съездом.
Было также обсуждение поведение члена партийной организации РПА в городе Абовян Артура Арутюняна. “Считая, что межличностные отношения нельзя переносить в политическую плоскость, а некорректные высказывания в отношении партнеров по коалиции вообще недопустимы, Исполнительный орган РПА решил объявить Артуру Гегамовичу Арутюняну строгий выговор за не подобающее члену РПА поведение”, – говорится в сообщении.
Арутюнян известный под прозвищем Палач, является крестником лидера коалиционной партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна и был одним из его приближенных, однако недавно вступил в РПА.
Согласно публикациям в прессе, в последнее время у него возникли разногласия с Гагиком Царукяном, и 3 марта в интервью газете «Айкакан жаманак» Арутюнян объяснил эти разногласия разной политической ориентацией и высказался некорректно в адрес «Процветающей Армении».