2012-ի ապրիլի 24-ին Մոսկայի Պետական էստրադային թատրոնում Never again նախագծի շրջանակներում տեղի է ունենալու Ֆլորա Մարտիրոսյանի մենահամերգը, հաղորդում է թատրոնի կայքը:
«Մոսկվայում համերգն ինձ համար շատ կարևոր է: Ես վաղուց ելույթ չեմ ունեցել Մոսկվայում, շատ սպասում եմ իմ հանդիսատեսի հետ այդ հանդիպմանը հատկապես Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը: Ինձ համար մեծ պատիվ է հարգել զոհերի հիշատակը գեղեցիկ հայկական երգերով և կենսահաստատ երաժշտությամբ իմ մոսկվացի հայրենակիցների և ռուս ընկերների շրջապատում»,- ասել է երգչուհին:
Համերգի համար պատրաստվում է հատուկ ծրագիր, կառուցվում են հատուկ դեկորացիաներ, փորձեր է անում պարային խումբը, պլանավորվում է բեմի հետքրքրիր լուծում, որակյալ ձայն, լույս, հատուկ էֆեկտներ: Ծրագրրի բեմադրությունը և մթնոլորտն անսովոր են երգչուհու համար, բայց նրա համար հետաքրքրիր է արդյունքը, որտեղ նրա երգերը հնչեպու են իր համար նոր, անսովոր ձևով:
Համերգային ծրագրի շրջանակներում հանդիսատեսին ներկայացվելու է «Կանգ առեք, մարդիկ» ֆիլմը: Ֆիլմի նկարահանվել է Ժիրայր Դադասյանի կողմից Ֆլորա Մարտիրոսյանի և Մայքլ Սթոունի (պոետ-երգիչ, Շերոն Սթոունի հարազատ եղբայրը) աջակցությամբ: Միջոցառումից առաջ դահլիճի նախասրահում կազմակերպվելու է ցուցահանդես՝ նվիրված Ցեղասպանության թեմային:
2011-ի նոյեմբերի 1-ին Լոս Անջելեսում «Գիբսոն» ամֆիթատրնում կայացել է Never again շարքի առաջին գալա-համերգը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Այս համերգը միայն սկիզբն էր, ակցիան շարունակվելու է մինչև Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակ: Համերգին մասնակցել են անվանի երգիչներ Սթիվի Ուանդերը, Մալինա Մոյը, Ալեքսիա Վասիլեուն, Էրիկ Բենետը: Ֆլորա Մարտիրոսյանը, ով կազմակերպել էր համերգը, ստացել է հատուկ շնորհակալագիր ԱՄՆ կոնգրեսական Բրեդ Շերմանից հայկական սփյուռքի համար հատուկ և անգնահատելի աշխատանքի համար:
Հայաստանի կողմից բեմադրական մասի ղեկավարը լինելու է Երևանի Մնջախաղի պետական թատոնի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Դադասյանը, իսկ ամերիկյան կողմից՝ Սայլենս Ուայթը:

24 апреля 2012 года в Государственном московском театре эстрады, в рамках проекта Never again, состоится сольный концерт Флоры Мартиросян, сообщается на сайте театра.
“Концерт в Москве для меня очень важен. Я давно не выступала в Москве, очень жду этой встречи с моим слушателем, и именно в день Памяти жертв геноцида. Почтить память убиенных красивой армянской песней и жизнеутверждающей музыкой, в кругу моих московских соотечественников и русских друзей – для меня большая честь”, сказала певица.
Для концерта готовится особая программа. Изготавливаются специальные декорации, репетирует танцевальный коллектив. Планируется интересное решение сцены, качественный звук, свет, спецэффекты. Постановка программы, её сценография и атмосфера несколько необычна для певицы, но ей интересен результат, где ее песни будут звучать в новой непривычной для нее форме.
В рамках концертной программы, зрителям будет представлен фильм «Остановитесь, люди», в настоящей редакции Never again. Фильм снят Жирайром Дадасяном при поддержке Флоры Мартиросян и Майкла Стоуна (поэт-певец, родной брат Шерон Стоун). Перед началом мероприятия, в фойе зала будет организована выставка, посвященная теме Геноцида.
1 ноября 2011 года в амфитеатре “Гибсон” в Лос-Анджелесе состоялся первый гала-концерт из цикла Never again, посвященный памяти жертв Геноцида армян. Концерт проходил под патронажем президента РА Сержа Саргсяна. Концерт в Лос-Анджелесе – только начало, акция будет продолжаться до 100-летия Геноцида армян. В концерте приняли участие всемирно известные певцы и музыканты Стиви Уандер, Малина Мой, Алексия Василеу, Эрик Бенет. Певица Флора Мартиросян, организовавшая концерт, получила особую благодарственную грамоту от конгрессмена США Брэда Шермана за особую и неоценимую работу для армянской диаспоры.
Руководителем постановочной части со стороны Армении был художественный руководитель Ереванского государственного театра пантомимы Жирайр Дадасян, а с американской – Сайленс Уайт.