Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը երկրի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթն անվանել է «բարեփոխիչ նախագահի ու ազգային կուսակցության առաջնորդի ելույթ»:
«ՀՀԿ-ն կլինի բարեփոխումների ու բարենորոգումների առաջատարը առաջիկա 5 տարիներին ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին քաղաքականության մեջ: Դա բարենորոգիչ նախագահի ելույթ էր»,-ասել է նա:
Շարմազանովը հավելել է նաև, որ եթե նախորդ տարիներին կուսակցությունը հիմնական ուշադրությունը դարձնում էր պետական կառույցների կայացմանը, ապա առաջիկա տարիներին ՀՀԿ գլխավոր նպատակը լինելու է Հայաստանի քաղաքացիների բարեկեցության բարձրացումը:

10 Март 2012 - 10:19 AMT
Вице-спикер Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов назвал выступление президента страны Сержа Сарнгсяна на 13-ом съезде правящей Республиканской партии Армении “выступлением президента-реформатора и лидера национальной партии”.
«РПА будет локомотивом реформ и преобразований в ближайшие 5 лет как во внутренней, так и во внешней политике. И это была речь президента-реформатора», – подчеркнул он.
В этом контексте вице-спикер НС РА добавил, что если предыдущие годы основное внимание партия уделяла становлению государственных институтов, то в ближайшие годы главной целью РПА будет повышение уровня жизни граждан Армении.