10 Մարտ 2012 - 11:46 AMT
«Այսօր մենք վստահությամբ կարող ենք ասել, որ ՀՀԿ երիտասրադական թևը յուրատիպ դարբնոց է, դպրոց` իր անդամներով, ծրագրերով, գաղափարներով»,-մարտի 10-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության 13-րդ համագումարում հայտարարել է կուսակցության երիտասարդական թևի ղեկավար Կարեն Ավագյանը: Ըստ նրա, ՀՀԿ-ին աջակցում են մեծ թվով երիտասարդներ և ուսանողներ, ինչի ապացույցը երիտասարդ կուսակցականների թիվն է: Այս առնչությամբ Կարեն Ավագյանը ընդգծել է, որ մինչև 35 տարեկան երիտասարդների թիվը կուսակցության բոլոր անդամների 35 տոկոսն է: «Երիտասարդությունը ձևավորում է կուսակցության ապագա կերպարը»,-ընդգծել է նա:
Երիտասարդական թևի առաջնորդը նաև անդրադարձել է բազմաթիվ ծրագրերի, որոնք իրականացվում են իր կողմից գլխավորվող թևի կողմից, ներկայացրել այլ երկրների երիտասարդական կազմակերպությունների հետ միջազգային համագործակցությունը: Ներկայացնելով իրականացված աշխատանքները և ՀՀԿ երիտասարդական թեմի ծրագրերը` նա ընդգծել է, որ այս ամենն իրականացնել հնարավոր չէր լինի առանց կուսակցության ղեկավարության և հատկապես երկրի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուշադրության և աջակցության:
Կարեն Ավագյանն անդրադարձել է նաև կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին, ընդգծելով, որ «երիտասարդ ՀՀԿ-ականները կանգնած են իրենց ավագ գործընկերների կողքին և կիսում են միջազգային պահանջներին համապատասխան ընտրությունների անցկացման պատասխանատվությունը»: «Մենք արդար պայքարի կողմնակից ենք»,-հայտարարել է նա, հավելելով, որ ՀՀԿ-ն հանդիսանում է երկրում քաղաքական կայունության երաշխավոր:

10 Март 2012 - 11:46 AMT
«Сегодня мы с уверенность можем сказать, что молодежное крыло РПА является своеобразной кузницей, школой со своими членами, программами, идеями», – заявил 10 марта на 13-ом съезде Республиканской партии Армении руководитель молодежного крыла правящей партии Карен Авакян. По его словам, РПА пользуется большой поддержкой среди молодежи и студентов, а свидетельством этому является многочисленность ее молодых членов. В связи с этим Карен Авакян отметил, что молодежь до 35 лет составляет порядка 35% от всех членов партии. «Молодежь формирует будущий образ партии», – подчеркнул он.
Глава молодежного крыла правящей партии также коснулся многочисленных программ, которые осуществляет возглавляемое им крыло, и представил международное сотрудничество с молодежными организациями других стран, в частности, ЕС и «Молодой гвардией» правящей партии РФ – «Единая Россия». Представляя проделанную работу и программы молодежного крыла РПА, он подчеркнул, что все это было бы невозможно осуществить без внимания и поддержки руководства партии и особенно президента и лидера РПА Сержа Саргсяна.
Карен Авакян затрону и тему предстоящих парламентских выборов, подчеркнув, что «молодые республиканцы стоят рядом со своими старшими товарищами и делят ответственность за проведение выборов в соответствии с международными требованиями». «Мы сторонники справедливой борьбы», – заявил он, добавив, что РПА является гарантом политической стабильности в стране.