12 Մարտ 2012 - 12:06 AMT
Հայաստանն ուժեղացնում է երկրում ՀԱՊԿ գործողությունները, մշակում է նոր ռազմավարություն, նոր տեսակետներ, դիտարկում է նոր մոտեցումներ, ինչը թույլ կտա կարևորել ՀԱՊԿ նշանակությունը, այս մասին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ ՀԱՊԿ համագործակցության շրջանակներում մշակվում են նոր ուղղություններ: «Այս տարի Հայաստանում ՀԱՊԿ շրջանակներում տեղի կունենան ռազմական վարժանքներ, որոնց կմասնակցեն բոլոր 7 անդամ երկրները, և որտեղ Հայաստանը ցույց կտա իր ամբողջ ռազմական պոտենցիալը»,-հայտարարել է ԱԱԽ քարտուղարը:
Բաղդասարյանը նաև հայտարարել է, որ Հայաստանը ձեռք է բերում գերժամանակակից սպառազինություն` սեփական սահմանները պաշտպանելու համար:

Армения усиливает действия ОДКБ в стране, отрабатывает новые стратегии, новые взгляды, рассматривает новые подходы, что позволит увеличить значение ОДКБ, об этом на пресс-конференции в Ереване заявил секретарь СНБ Артур Багдасарян.
Багдасарян отметил, что разрабатываются новые направления в рамках сотрудничества ОДКБ.
“В этом году в Армении пройдут военные-учения в рамках ОДБК, в которых примут участие все семь стран – участников, где Армения покажет весь свой военный потенциал”, – заявил секретарь СНБ.
Багдасарян также заявил, что Армения приобретает сверхсовременное вооружение для защиты собственных границ.