13 Մարտ 2012 - 14:39 AMT
«Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ՀՀԿ 13-րդ համագումարում հնչած ելույթում չկար ոչ մի նոր գաղափարախոսություն, ոչ մի նոր քաղաքական, տնտեսական կամ հակակոռուպցիոն պլան կուսակցության հետագա աշխատանքի առումով»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ընդդիմադիր «Ժառանգության» ԱԺ խմբակցության անդամ Լարիսա Ալավերդյանը: Պատգամավորը նշել է նաև, որ ՀՀԿ-ն ֆալստարտ թույլ տվեց, ժամանակից շուտ սկսելով նախընտրական քարոզը, ինչն անթույլատրելի է, հատկապես, եթե այն գլխավորում է ՀՀ նախագահը:
Մեկնաբանելով երգչուհի Շուշան Պետրոսյանի այն հայտարարությունը, որ ինքը դեմ չէր լինի անդամակցել ՀՀԿ-ին ու պատգամավոր առաջադրվել, Լարիսա Ալավերդյանն ասել է. «Ազգային ժողովը իշխանության այն մարմինը չէ, որ վստահություն է վայելում հանրության շրջանում և ավելորդ եմ համարում իշխանությունից հեռու կանգնած մարդկանց մուտքն այնտեղ»:
Լարիսա Ալավերդյանը նշել է նաև, որ «Ժառանգությունը» մեծամասնականի իր ցուցակները կներկայացնի մարտի 18-ից ոչ շուտ:

13 Март 2012 - 14:39 AMT
Лариса Алавердян: РПА допустила фальстарт, начав преждевременную предвыборную агитацию, что недопустимо
“В речи президента Армении Сержа Саргсяна на 13 съезде Республиканской партии Армении не было новой идеологии, не прозвучало ни одного нового политического, экономического или антикоррупционного плана для дальнейшей работы партии”, – на пресс-конференции в Ереване заявила депутат от оппозиционной партии “Наследие” Лариса Алавердян. Депутат также отметила, что РПА допустила фальстарт, начав преждевременную предвыборную агитацию, что недопустимо, особенно если во главе всего стоит президент РА.
Комментируя заявление армянской певицы Шушан Петросян о том, что она не прочь вступить в ряды РПА и баллотироваться в депутаты, Лариса Алавердян заявила: “Национальное собрание – не тот орган власти, который пользуется доверием у общества, и привлечение в него лиц, далеких от власти, считаю ненужным” . Лариса Алавердян также отметила, что “Наследие” представит списки по мажоритарной системе не ранее 18 марта.