«Զվարթնոցն» ու «Արմավիան» այս պահին շարունակում են բանակցությունները: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց «Արմավիայի» մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան՝ հավելելով, որ կողմերը դեռևս համաձայնության չեն եկել. «Մենք շարունակում ենք թռիչքները զուտ մեր հաճախորդների շահերից ելնելով»:
ՔԱԳՎ մամուլի քարտուղար Նելլի Չերչինյանը երեկ հայտնել էր, որ Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության աջակցությամբ «Զվարթնոց» օդանավակայանի և«Արմավիա» ավիաընկերության միջև կայացած հանդիպման արդյունքում պարզ է դարձավ, որ ընկերությունը շարունակելու է իր գործունեությունը նաև հետագայում: «Զվարթնոցը» զիջումների գնաց`ավիաընկերության համար սահմանելով պարտքերի մարման ժամանակացույց»,-հայտնել էր նա:
Միաժամանակ մամուլի քարտուղարը հայտնել է, որ «Արմավիան», պայմանավորվածությունների շրջանակում չվերթեր է իրականացնելու առանց հետաձգումների:
Մինչդեռ քիչ անց «Արմավիայի» լրատվական ծառայությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ ոչ մի պայմանավորվածություն դեռևս ձեռք չի բերվել և կողմերն էլ համապատասխան փաստաթուղթ չեն ստորագրել:

Продолжаются переговоры между компаниями “Армавиа” и “Звартноц”. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net об этом сообщила пресс-секретарь “Армавии” Нана Аветисян, добавив, что стороны пока не пришли к соглашению: “Мы продолжаем обслуживать рейсы, лишь исходя из интересов наших клиентов”.
Пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации Нелли Черчинян 13 марта сообщила, что в результате встречи между аэропортом “Звартноц” и авиакомпанией “Армавиа”, организованной при поддержке Главного управления гражданской авиации РА, стало ясно, что компании продолжат свою деятельность и в дальнейшем.
“Звартноц” пошел на уступки, установив график погашения задолженности для авиакомпании”, – сообщила она. В то же время пресс-секретарь сообщила, что “Армавиа” в рамках договоренностей будет совершать полеты без каких-либо задержек.
Однако информационная служба “Армавии” распространила сообщение, в котором отметила, что пока не достигнуто никакой договоренности, и сторонами не было подписано ни одного документа.