15 March 2012 - 11:06 AMT
Մարտի 14-ին ՆԱՏՕ-ում Հայաստանի առաքելության ղեկավար Արմեն Եդիգարյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի Գլխավոր քարտուղար Դևիդ Հոբսի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետություն – ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողով համագործակցության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև կողմերն անդրադարձել են մարտի 6-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության` ՆԱՏՕ կենտրոնակայան կատարած այցին:
Դեսպան Եդիգարյանը ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի Գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքները: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային խնդիրներին: Այդ համատեքստում Դևիդ Հոբսի խնդրանքով ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավարն անդրադարձել է արցախյան հիմնախնդրի կարգավորմանը` ներկայացնելով բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումները և հունվարի 23-ին ՌԴ Սոչի քաղաքում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքները:

15 March 2012 - 11:06 AMT
14 марта Глава миссии Армении в НАТО Армен Едигарян встретился с Генеральным секретарем Парламентской Ассамблеи НАТО Дэвидом Хобсом. Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества Армении и ПА НАТО.
Посол Едигарян представил генеральному секретарю процесс реформ в Армении и подготовительные работы по проведению 6 мая предстоящих парламентских выборов РА. Стороны также обратились к региональным процессам. В этом контексте по просьбе Дэвида Хобса Армен Едигарян обратился к процессу урегулирования карабахского конфликта, представив последние развития в переговорном процессе,