16 Մարտ 2012 - 07:09 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մարտի 15-ին ընդունել է ՀՀ Զինված ուժերի կադրային կառավարման վերաբերյալ խորհրդատվական նպատակով մարտի 12-16-ը Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ և Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբին:
Հանդիպմանը ներկա գտնվող ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քաթերին Լիչը և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ղեկավարի տեղակալ Բրյուս Դոնահյուն հաստատել են իրենց երկրների պատրաստակամությունը ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին աջակցելու գործում: Այնուհետև փորձագիտական խումբը ՀՀ պաշտպանության նախարարին հանգամանալից ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խմբի հետ համատեղ կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև առաջարկություններ ու նկատառումներ ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերում ընթացող արհեստավարժ ենթասպայական համակարգի հետագա զարգացման գործընթացի վերաբերյալ:

16 Март 2012 - 07:09 AMT
15 марта министр обороны Армении Сейрян Оганян с консультативной целью в отношении управления кадрами вооруженных сил РА, принял у себя экспертную группу из США и Объединенного Королевства, которые находятся в Армении с рабочей целью с 12 по 16 марта.
На встрече присутствовали посол Объединенного Королевства в РА Кетрин Джейн Линч и временным поверенным по делам посольства США в Армении Брюс Донахью, которые подтвердили готовность их стран в содействии проведению реформ в ВС РА. Экспертная группа подробно представила Оганяну совместную работу, которую провела группа, а также предложения и замечания по проведению реформ.