Երևանում ընթանում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 6-րդ համագումարը, որը վարում է ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը: Ըստ նրա, 6812 պատվիրակներից համագումարի աշխատանքին մասնակցում են 6788-ը:
Համագումարին ներկա է նաև Հայաստանի նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՅԴ-ն ներկայացնում են Հրանտ Մարգարյանն ու Արմեն Ռուստամյանը, «ՕԵԿ»-ը՝ Արթուր Բաղդասարյանն ու Հեղինե Բիշարյանը, «Ժառանգությունը»՝ Ստեփան Սաֆարյանը:
Արտերկրից ժամանել են ՌԴ Պետդումայի փոխխոսնակ Սերգեյ Նեվերովը, Խորվաթիայի նախկին նախագահ Ստեպան Մեսիչը, Ուկրաինայի ռեգիոնների կուսակցության անդամ Վադիմ Կոլեսնիչենկոն: Սպասվում է նաև Չինաստանի կոմւոնիստական կուսակցության տեսաուղերձը:

17 Март 2012 - 09:34 AMT
В Ереване проходит 6-ой съезд партии “Процветающая Армения”, который открыл министр градостроительства Армении Вардан Варданян. По его словам, на съезде из 6812 делегатов присутствуют 6788.
На съезде также присутствуют президент Армении, глава правящей партии РПА Серж Саргсян, от партии “Дашнакцутюн” приехали Грант Маргарян и Армен Рустамян, от “Оринац еркир” Артур Багдасарян и Эгине Бишарян, а от “Наследия” – Степан Сафарян.
Из иностранных гостей прибыли вице-спикер Госдумы РФ Сергей Неверов, экс президент Хорватии Степан Месич, член партии Регионов Украины Вадим Колесниченко. Также ожидается видеообращение от Коммунистической партии Китая.