17 Մարտ 2012 - 10:43 AMT
ՌԴ Պետդումայի փոխխոսնակ Սերգեյ Նեվերովը «Միասնական Ռուսաստանի» անունից մարտի 17-ին երևանում ողջունել է ԲՀԿ 6-րդ համագումարի մասնակիցներին: Նա մաղթել է նրանց «հաջող և արդյունավետ աշխատանք, հաջողություն ընտրություններում ու բարգավաճում Հայաստանին»:
Նեվերովը նաև ընթերցել է «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության գերագույն խորհրդի նախագահ Բորիս Գռիզլովի ուղերձը:
Գռիզլովն իր ուղերձում նշել է հայ-ռուսական հարաբերությունների բարձր մակարդակը, նրանց դինամիկ զարգացումը, նկատելով, որ դա պայմանավորված է «Միասնական Ռուսաստանի» ու «Բարգավաճ Հայաստանի» միջև լավ հարաբերություններով: Այդ առնչությամբ Գռիզլովը հույս է հայտնել, որ կուսակցական փոխհարաբերությունները «Միասնական Ռուսաստանի» ու «Բարգավաճ Հայաստնի» միջև կշարունակվեն:

Вице-спикер Государственной Думы РФ Сергей Неверов от имени “Единой России” 17 марта в Ереване поприветствовал участников в 6-ого съезда “Процветающей Армении”. Он пожелал им “успешной и благотворной работы, успехов на выборах и процветание Армении”.
Неверов также зачитал послание председателя Высшего совета партии “Единая Россия” Бориса Грызлова. Грызлов в своем послании отметил высокий уровень армяно-российской отношений, их динамичное развитие, заметив при этом, что они обусловлены и сложившимися хорошими отношениями между “Единой России” и “Процветающей Арменией”. В этой связи Грызлов выразил надежду, что партийные взаимоотношения между “Единой Россией” и “Процветающей Арменией” продолжатся.